• یکشنبه / ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۶:۱۹
  • دسته‌بندی: ایلام
  • کد خبر: 99051913970
  • منبع : نمایندگی ایلام

مدیرکل تامین اجتماعی ایلام:

برای نام نویسی بیمه شدگان کارگاه‌ها نیازی به مراجعه حضوری نیست

برای نام نویسی بیمه شدگان کارگاه‌ها نیازی به مراجعه حضوری نیست

ایسنا/ایلام مدیرکل تامین اجتماعی ایلام از فراهم شدن امکان ارائه غیرحضوری برخی از خدمات مربوط به فرآیند نام نویسی متمرکز مخاطبان، شامل نامنویسی بیمه شدگان کارگاه ها و اخذ شماره بیمه برای اولین بار و بروزرسانی ارتباط بیمه ای خبر داد.

«سهیلا ملکشاهی» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: در راستای تعمیم و توسعه ارائه خدمات از طریق سامانه متمرکز خدمات غیرحضوری و با هدف کاهش بار مراجعات به واحدهای اجرایی، تسهیل در انجام امور و افزایش سطح رضایت مخاطبان، امکان ارائه غیرحضوری برخی از خدمات مربوط به فرآیند نامنویسی متمرکز مخاطبان فراهم شده است.

وی افزود: از این پس کارفرمایان کارگاه های مشمول قانون تامین اجتماعی می توانند بدون مراجعه به شعب‌‏ و یا کارگزاریی رسمی سازمان، از طریق درگاه eservices.tamin.ir  نیروی کار شاغل در کارگاه یا کارگاه های تحت پوشش خود را ثبت نام کنند.

مدیر کل تامین اجتماعی ایلام تصریح کرد: کارفرمایانی می توانند از این خدمات استفاده کنند که دارای توافقنامه تنظیم و ارسال لیست اینترنتی با سازمان بوده و اطلاعات آنها در پورتال مخاطبان موجود باشد.

ملکشاهی ادامه داد: کارفرما باید در صورت استخدام و اشتغال به کار نیروی کار جدید، انتقال و جابجایی افراد شاغل در سطح کارگاه های یک کارفرما و نیز تغییر شعبه تامین اجتماعی که ممکن است ناشی از جابجایی کارگاه و یا تغییرات محدوده عملکرد شعب تامین اجتماعی باشد، نسبت به ارائه درخواست نامنویسی غیرحضوری اقدام کند.

وی گفت: 305 هزار و ۸۹۴ نفر معادل ۵۲ درصداز جمعیت ۵۸۰ هزار نفری ایلام تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

انتهای پیام