• یکشنبه / ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۲:۱۵
  • دسته‌بندی: سیستان و بلوچستان
  • کد خبر: 99051913622
  • خبرنگار : 50191

حمل افزون بر ۵۰۰۰ متر مکعب ماسه بادی از محورهای مواصلاتی شهرستان زهک

حمل افزون بر ۵۰۰۰ متر مکعب ماسه بادی از محورهای مواصلاتی شهرستان زهک

ایسنا/سیستان و بلوچستان رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان زهک سیستان وبلوچستان از جمع آوری ۵۵۳۱ متر مکعب ماسه بادی از سطح محورهای مواصلاتی این شهرستان خبر داد.

ابراهیم شفیعی مقدم اظهار کرد: همه ساله با وزش بادهای ۱۲۰ روزه سیستان، شاهد حرکت شن های روان در سطح محورهای مواصلاتی شهرستان زهک هستیم به طوری که طی هفته گذشته طوفان با سرعت بیش از ۹۰ کیلومتر بر ساعت علاوه بر کاهش دید افقی تا ۲۰۰۰ متر احتمال مسدود کردن مسیر ارتباطی ۱۷ روستای این شهرستان با جمعیتی بالغ بر ۲۳۳۴ خانوار را به همراه داشت.

وی ادامه داد: در این راستا حضور به موقع نیروهای راهداری اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان زهک در مسیرهای طوفانی این شهرستان، از بسته شدن محورهای مواصلاتی منطقه جلوگیری و زمینه تردد روان روستاییان منطقه را فراهم نمود.

 رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان زهک افزود: در این عملیات ۹ نفر از همکاران این اداره با استفاده از پنج دستگاه ماشین‌آلات راهداری نسبت به جمع آوری و حمل بیش از ۵۵۳۱ مترمکعب ماسه بادی از سطح راه‌ ها و تنقیه ۳ دستگاه پل اقدام کردند.

 شفیعی مقدم خاطر نشان کرد: نگهداری و حراست از شبکه راه ها و تامین ایمنی عبور و مرور از وظایف ذاتی این اداره است که در تحقق این اهداف نیروهای راهداری از هیچ کوششی دریغ نمی کنند.

انتهای پیام