• یکشنبه / ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۲:۰۵
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 99051913602
  • خبرنگار : 30054

راهنمای خرید بیمه تکمیلی و عمر گروهی و سازمانی

راهنمای خرید بیمه تکمیلی و عمر گروهی و سازمانی

یکی از نشانه‌های اهمیت دادن شرکت‌ها و سازمان‌ها به کارمندانشان، تأمین نیازهای بیمه‌ای آن‌ها، مثل بیمه درمان تکمیلی است تا از این طریق رضایتمندی آن‌ها از محل کارشان افزایش پیدا کند.

به گزارش ایسنا، بنابراعلام ازکی، از آنجایی که همیشه امکان بروز حوادث در محیط کار وجود دارد و مسئولیت آن هم به عهده کارفرماست، داشتن بیمه‌های مختلف مثل بیمه حوادث، بیمه مسئولیت و بیمه آتش‌سوزی به سود مدیران شرکت‌ها خواهد بود.

این مطلب با بررسی جامع و کامل بیمه‌های گروهی، می‌تواند راهنمای خرید بیمه تکمیلی و عمر گروهی برای شرکت‌ها و سازمان‌ها باشد.

بیمه تکمیلی گروهی

در حال حاضر بیمه درمان تکمیلی به دو شکل گروهی و انفرادی ارائه می‌شود. کسانی که عضو گروه یا سازمان خاصی نیستند، می‌توانند برای خود و اعضای خانواده‌شان بیمه تکمیلی انفرادی تهیه کنند؛ اما کارمندان شرکت‌ها و سازمان‌ها می‌توانند به‌صورت گروهی تحت پوشش بیمه تکمیلی سازمانی یا گروهی قرار بگیرند.

در واقع شرکت‌ها برای افزایش رفاه و رضایتمندی پرسنل خود، برای خرید بیمه تکمیلی گروهی با شرکت‌های بیمه مذاکره می‌کنند و پس از کسر مبلغ حق بیمه از حقوق پرسنل، بیمه آنها صادر می‌شود.

به‌صورت کلی حق بیمه در بیمه تکمیلی گروهی نسبت به بیمه تکمیلی انفرادی بسیار به صرفه‌تر است و با پرداخت مبالغ پایین می‌توان تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار گرفت.

همچنین در بیمه تکمیلی گروهی، داشتن بیمه پایه مثل بیمه تأمین اجتماعی و بیمه سلامت، برای صدور بیمه اجباری است؛ اما افرادی که بیمه پایه ندارند می‌توانند از بیمه تکمیلی انفرادی استفاده کنند.

بیمه تکمیلی گروهی سامان

بیمه سامان یکی از شرکت‌های بیمه جوان محسوب می‌شود که همیشه به دنبال ارائه خدمات جدید در بیمه‌های مختلف بوده است. همچنین بیمه سامان اولین شرکت بیمه‌ای بود که بیمه تکمیلی را به‌صورت انفرادی صادر کرد. چون در سال‌های گذشته این بیمه تنها به شکل گروهی، آن هم برای گروه‌های با تعداد بالا، صادر میشد.

البته بیمه سامان، بیمه تکمیلی گروهی را هم برای شرکت‌ها و سازمان‌های بالای ۱۰۰ نفر صادر می‌کند. منظور از ۱۰۰ نفر مجموع تعداد پرسنل و اعضای خانواده‌شان است.

در بیمه درمان گروهی، مبلغ حق بیمه، پوشش‌ها و سقف تعهدات در همه بیمه‌نامه‌ها یکسان نیست و کاملا به‌صورت توافقی بین شرکت بیمه و شرکت متقاضی تعیین می‌شود. حتی مواردی مثل فرانشیز و دوره انتظار هم در بیمه‌های مختلف متفاوت است.

بیمه حوادث گروهی

بیمه عمر در قالب دو نوع بیمه‌نامه برای شرکت‌ها و سازمان‌ها صادر می‌شود، بیمه عمر و حوادث گروهی و بیمه عمر و سرمایه‌گذاری گروهی. البته بیمه عمر و حوادث گروهی معمولا با عنوان بیمه حوادث گروهی معرفی می‌شود که این بیمه بر اساس مصوبه هیات وزیران، برای سازمان‌های دولتی یا نهادهایی که به نحوی وابسته به دولت هستند، اجباری شده است.

در واقع چنین سازمان‌هایی موظفند برای پرسنل خود بیمه حوادث گروهی خریداری کنید که پرداخت بخشی از حق بیمه آن هم به عهده سازمان مورد نظر است و مابقی آن از حقوق ماهیانه پرسنل کسر خواهد شد.

پوشش‌های بیمه حوادث گروهی به‌صورت کلی شامل موارد زیر است:

. فوت به هر علت

. نقص عضو

. از کار افتادگی دائم به‌صورت کلی و جزئی (ناشی از حادثه)

. هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه

از مزیت‌های بیمه حوادث گروهی این است که برای صدور بیمه‌نامه به انجام آزمایشات پزشکی نیازی نیست و مبلغ حق بیمه هم به نسبت بیمه‌های عمر و حوادث انفرادی به صرفه‌تر است.

بیمه عمر گروهی

همانطور که گفتیم، بیمه عمر در قالب بیمه عمر و سرمایه گذاری گروهی هم برای شرکت‌ها و سازمان‌ها ارائه می‌شود. تعهدات، پوشش‌ها و شرایط بیمه عمر و سرمایه‌گذاری گروهی و انفرادی یکسان است اما نوع قرارداد و مبلغ حق بیمه در این دو بیمه‌نامه متفاوت است.

به این دلیل که معمولا شرکت‌های بیمه در بیمه‌های عمر گروهی تخفیف‌های ویژه‌ای ارائه می‌کنند. البته در این بیمه مبلغ حق بیمه از حقوق کارمندان کسر خواهد شد.

از مزیت‌های بیمه عمر گروهی این است که هر کدام از بیمه شده‌ها می‌توانند با افزایش میزان حق بیمه، پوشش‌های بیمه‌نامه خود را افزایش دهند. همچنین در صورت تغییر شغل یا خروج از سازمان مورد نظر، افراد می‌توانند بیمه خود را در قالب بیمه عمر انفرادی ادامه دهند.

پوشش‌های بیمه عمر گروهی به‌صورت کلی شامل موارد زیر است:

. فوت طبیعی و فوت در اثر حادثه

. هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه

. نقص عضو و از کارافتادگی

. معافیت از پرداخت حق بیمه در اثر از کارافتادگی کامل

. درمان بیماری‌های خاص

. امکان دریافت وام

. امکان دریافت مستمری بازنشستگی

. امکان تشکیل یک سرمایه گذاری بلند مدت به همراه سود

خرید اینترنتی بیمه‌های گروهی از ازکی

azki.com به عنوان یکی از شرکت‌های فعال در صنعت بیمه، تمامی رشته‌های بیمه‌ای از جمله بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه، بیمه درمان تکمیلی، بیمه آتش‌سوزی، بیمه عمر، بیمه مسئولیت و ... را به مخاطبان خود ارائه می‌کند.

مزیت خرید بیمه‌های سازمانی از ازکی برای شرکت‌ها و سازمان‌ها شامل موارد زیر است:

. ارائه مشاوره‌های تخصصی و رایگان کارشناسان ازکی به مدیران و کارمندان شرکت‌ها به منظور استفاده آگاهانه از بیمه ها

. امکان مقایسه تمامی بیمه‌ها به‌صورت هم‌زمان از تمامی شرکت‌های بیمه و انتخاب بهترین بیمه

. کاهش زمان و هزینه‌های شرکت‌های متقاضی بیمه از طریق صدور بیمه‌نامه در سریع‌ترین زمان و با بهترین قیمت

. پرداخت سریع‌تر و راحت‌تر هزینه‌های بیمه درمان تکمیلی از طریق آنالیز هفتگی خسارت و پرداخت آن پس از حداکثر ۲ تا ۳ هفته

. امکان استفاده از خدمات ازکی در سایر رشته‌های بیمه‌ مثل بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه با شرایط و تخفیف‌های ویژه، پس از خرید بیمه‌های سازمانی

انتهای رپرتاژ آگهی