• یکشنبه / ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۰:۴۸
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 99051913492
  • خبرنگار : 71496

فرانسه در واکنش به رخدادهای لبنان: اوضاع را از نزدیک دنبال می‌کنیم

فرانسه در واکنش به رخدادهای لبنان: اوضاع را از نزدیک دنبال می‌کنیم

وزارت خارجه فرانسه با تاکید بر اینکه وضعیت در لبنان مشخص نیست، اعلام کرد که رخدادهای این کشور را از نزدیک دنبال می‌کند.

به گزارش ایسنا، شبکه ماهواره‌ای العربیه در خبری فوری اعلام کرد، وزارت خارجه فرانسه در بیانیه ای در واکنش به رخدادهای شنبه شب در لبنان تاکید کرد که وضعیت لبنان نامشخص است و شرایط را از نزدیک دنبال می‌کند.

لبنانی‌ها روز شنبه در بیروت تظاهراتی را تحت عنوان "روز حساب" برای اعلام خشم خود علیه مسؤولان این کشور در پی انفجار اخیر در بندر بیروت که بیش از ۱۵۰ کشته و هزاران زخمی داشت، به پا کردند.

در جریان این اعتراضات، درگیری‌هایی میان تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی شکل گرفت و تظاهرکنندگان به سمت نیروهای امنیتی سنگ پرتاب کردند در مقابل نیروهای امنیتی از گاز اشک‌آور برای متفرق کردن معترضان استفاده کردند، معترضان به ساختمان سه وزاتخانه اقتصاد، امور خارجه و محیط زیست یورش برده و یکی از دفاتر وزارت اقتصاد را آتش زدند.

دستگاه امنیتی لبنان با انتشار بیانیه‌ای با اشاره به اینکه خشم شدید تظاهرکنندگان را درک می‌کند از آنها خواست خویشتنداری کرده و به دور از هر گونه خشونت و آسیب زدن به اموال عمومی و شخصی و یا آسیب رساندن به نیروهای امنیتی که در حل انجام وظیفه خود در برقراری و حفظ امنیت و نظم هستند، به شکلی متمدنانه و مسالمت‌آمیز اعتراض خود را بیان کنند.

انتهای پیام