• شنبه / ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۰:۱۱
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 99051813012
  • خبرنگار : 71129

دولت هنگ کنگ واکنش به تحریم‌های جدید آمریکا را بررسی می‌کند

دولت هنگ کنگ واکنش به تحریم‌های جدید آمریکا را بررسی می‌کند

وزیر توسعه اقتصادی و تجارت هنگ کنگ امروز (شنبه) گفت، دولت هنگ‌کنگ اقدامات در واکنش به تحریم‌های آمریکا علیه برخی از مقام‌های منطقه را مدنظر قرار می‌دهد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ادوارد یائو، وزیر توسعه اقتصادی و تجاری هنگ کنگ گفت: من دلیل قطعی و قوی برای چنین مداخله بی پروایی در امور داخلی هنگ کنگ از سوی یک کشور خارجی نمی‌بینم و فکر نمی‌کنم که چنین اقداماتی متمدانه یا ضروری باشند.

وی افزود، تحریم‌ها یک سیگنال منفی برای سرمایه گذارهای خارجی در اقتصاد هنگ کنگ است. از دیدگاه من، تحریم‌های آمریکا به شدت بر روابط هنگ کنگ و آمریکا تاثیر می‌گذارند.

روز جمعه، وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد، این کشور بر ۱۱ فرد به بهانه تضعیف خودمختاری هنگ کنگ تحریم وضع کرده است.

تحریم ها شامل کری لام، رئیس اجرایی، کریس تانگ، کمیسیونر نیروی پلیس، استفن لو، کمیسیونر سابق، جان لی چیو، وزیر امنیت و ترزا چنگ، وزیر دادگستری هنگ کنگ می‌شود. البته وزیر توسعه اقتصاد و تجارت این دولتشهر شامل این تحریم نمی‌شود.

روابط بین آمریکا و چین در پی تصویب قانون جدید امنیت ملی در هنگ کنگ بیش از گذشته مخدوش شده است.

این قانون که ۳۰ ژوئن توسط شی جینپینگ، رئیس جمهوری چین اجرایی شد قرار تعقیب و دستگیری علیه جدایی طلبان، فعالیت های تروریستی و خرابکاری را در هنگ کنگ صادر می‌کند و از سوی ساکنان این دولتشهر و همچنین مقام‌های غربی به شدت محکوم شده و آنها مدعی هستند که این قانون خودمختاری این دولتشهر را تضعیف می‌کند.

انتهای پیام