• جمعه / ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ / ۲۰:۰۲
  • دسته‌بندی: حقوقی و قضایی
  • کد خبر: 99051712892
  • خبرنگار : 71640

پیام تبریک رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز برای روز خبرنگار

پیام تبریک رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز برای روز خبرنگار

رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز به نمایندگی از جامعه وکلا روز خبرنگار را در پیامی تبریک گفت.

به گزارش ایسنا، پیام تبریک جلیل مالکی به این شرح است:

مفتخرم که هفدهم مردادماه روز خبرنگار را به خبرنگاران عزیز شادباش عرض کنم.
پویایی و پاکی جامعه و توسعۀ اجتماعی، سیاسی و اقتصادی میهن عزیزمان نتیجۀ کوشش،‌ درایت و کفایت خبرنگارانی است که خیر عمومی و منافع همگانی را بر خویشتن ترجیح می‌دهند و از سنگر رسانه مدافع حقوق شهروندان در عرصه‌های مختلف هستند. در عصر ارتباطات و دوران سیطرۀ اطلاعات بر اداره امور، نهادینه ‌شدن حاکمیت مطلوب در فقدان گردش آزاد و سالم اخبار و اطلاعات ممکن نخواهد بود. جامعۀ سالم و پرنشاط ایران با حمایت از حرفۀ خبرنگاری به نبوغ و بلوغ رسیده و با تضمین امنیت این حرفۀ شفافیت‌ساز، فسادستیز و آزادی‌گرا است که به نظارت همگان بر اعمال حاکمیت دست خواهد یافت. خبرنگاران در بزنگاه‌های نقض حقوق شهروندان پا به میدان گردش آزاد اطلاعات می‌نهند و بذر آگاهی را در ضمیر مردم و مدیران جامعه می‌کارند.
کنشگری این آزادمردان و شیرزنان است که نقض حقوق زیست‌محیطی یا مفسدۀ اداری یا کژراهه‌های دیگر را بر ملا می‌کنند و یا آگاهی مردم را از حقوق و تکالیف خود افزون می‌کنند و موجبات تقویت حکومت قانون را فراهم می‌سازند. آن‌ها هستند که تخصص و مهارت خود را برای استیفای حق مردم بر دانستن و دخالت در تعیین سرنوشت کشور بذل کرده و سهمی ارزنده برای ساختن ایران سزاوار و آیندۀ پر امید ادا می‌کنند. آنچه خبرنگار را در این عرصه، بزرگ و عزیز ساخت آزادگی، فداکاری و مردم‌دوستی است که قلمش را پر عزت و نامش را دل‌نشین و ارزشمند ساخته است .
لذا فرصت را مغتنم شمرده و به نمایندگی از جامعۀ دل‌سوز وکالت، مراتب تبریک خود را به خبرنگاران آزادۀ میهن ابراز داشته و آرزوی توفیق در راه اجرای این رسالت بزرگ را دارم.

جلیل مالکی
رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز

انتهای پیام