• پنجشنبه / ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۷:۲۲
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 99051612394
  • خبرنگار : 50177

استاندار:

تولید کاتالیست پتروشیمی لرستان طرحی مهم، دانش محور و ارزشمند است

تولید کاتالیست پتروشیمی لرستان طرحی مهم، دانش محور و ارزشمند است

ایسنا/لرستان استاندار لرستان گفت: طرح تولید کاتالیست صنایع پلیمری با فن آوری بالا و دانش محور در جهت شکوفایی اقتصادی و قطع وابستگی حائز اهمیت است.

‌دکتر سید موسی خادمی امروز ۱۶ مردادماه در مراسم افتتاحیه طرح تولید کاتالیست واحدهای پلیمری به‌عنوان افتتاح فاز دوم پتروشیمی لرستان که در شهرک پتروشیمی خرم‌آباد انجام شد با  ابراز خرسندی از اجرای این طرح، اظهار کرد: این طرح با فناوری بالا و دانش‌محور به همت هلدینگ پتروشیمی باختر و پتروشیمی لرستان به بهره‌برداری رسید.

 وی افزود: اجرای چنین طرح‌هایی به لحاظ اقتصادی، قطع وابستگی و دانش‌محور بودن دارای اهمیت فراوان است.

 استاندار لرستان با اشاره به ظرفیت‌های خوب استان درزمینهٔ صنایع نفت و گاز  گفت: لرستان به لحاظ داشتن پتانسیل در حوزه‌های نفت و معادن ارزشمند به‌ویژه در شهرستان پل‌دختر  قابلیت سرمایه‌گذاری دارد.

وی تصریح کرد: لرستان محل عبور حدود ۷۰۰ هزار بشکه نفت و فرآورده‌های نفتی از خوزستان به سمت مرکز، غرب و شمال کشور بوده و یکی از اهدافی که در استان دنبال می‌کنیم سرمایه‌گذاری روی این ظرفیت در راستای ایجاد مینی پالایشگاه‌ها و صنایع پتروشیمی است.

نماینده عالی دولت در لرستان بیان کرد: شهرک پتروشیمی لرستان با هدف تولید محصولات پایین‌دستی پتروشیمی در استان در حال گسترش است.

وی با بیان اینکه  احداث چند پالایشگاه دیگر را در دست برنامه داریم، عنوان کرد: از وزارت نفت درخواست می‌کنیم با توجه به عبور لوله‌های نفت از استان درزمینهٔ تامین خوراک موردنیاز برای این‌گونه صنایع در استان مساعدت کند.

انتهای پیام