• سه‌شنبه / ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۳:۵۷
  • دسته‌بندی: تولید و تجارت
  • کد خبر: 99051410492
  • خبرنگار : 71474

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران تشریح کرد

جزئیات ورود ۵۰ شرکت بخش خصوصی به بورس تا پایان سال

جزئیات ورود ۵۰ شرکت بخش خصوصی به بورس تا پایان سال

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران می‌گوید با پیگیری مقدمات لازم، پذیرش ۵۰ شرکت بخش خصوصی در بورس تا پایان سال نهایی می‌شود.

حسین سلاح ورزی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: همانطور که در جلسات قبلی شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی به موضوع ورود جدی‌تر این بخش به بازار سرمایه پرداخته شده بود، در جلسه اخیر این شورا نیز گام‌هایی جدید در این مسیر برداشته شد.

به گفته وی، یکی از اصلی‌ترین مسائلی که همچنان در شورای گفت و گو بحث در رابطه با آن ادامه دارد، تامین مالی پروژه‌های نیمه تمام از طریق بازار سرمایه است. بخش خصوصی آمادگی خود را در این زمینه اعلام کرده و به نظر می‌رسد امکان دست یابی به روشی قابل قبول وجود خواهد داشت.

نایب رئیساتاق بازرگانی ایران، با اشاره به مذاکراتی که برای ورود شرکت‌های بخش خصوصی به بازار سرمایه انجام شده، اظهار کرد: در جلسه قبلی شورای گفت و گو با امضای تفاهم نامه‌ای میان، سازمان بورس، فرابورس و اتاق ایران، بنا شد با شکل دادن به پنجره‌ای واحد، مقدمات ورود بخش خصوصی به بورس فراهم شود.

سلاح ورزی ادامه داد: در چارچوب این پنجره واحد که پیاده سازی و نظارت بر آن بر عهده اتاق بازرگانی خواهد بود، وضعیت بنگاه‌ها بررسی شده و مقدمات لازم برای ورود آنها به بورس فراهم می‌شود.

وی درباره آخرین وضعیت استقبال بخش خصوصی از ورود به بازار سرمایه نیز بیان کرد: در هفته‌های گذشته، بیش از ۲۳۰ ثبت نام انجام شده و ۴۰ شرکت برای پیگیری شرایط موردنیاز مشاوره خود را آغاز کرده‌اند و ۹۹ شرکت نیز اطلاعات مالی خود را به ثبت رسانده‌اند و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال، ۵۰ شرکت بخش خصوصی در بورس پذیرش شوند.

به گزارش ایسنا، شب گذشته جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی برگزار شد و در حاشیه آن، وزیر اقتصاد از فراهم شدن مقدمات ورود تعدادی از شرکت‌های بخش خصوصی به بازار سرمایه خبر داده بود.

در ماه‌های گذشته با روند افزایشی شکل گرفته در بازار سرمایه، دولت اعلام کرده حمایت خود از این بازار را ادامه خواهد داد و عرضه سهام شرکت‌های جدید در بورس یکی از گزینه‌های موجود در این عرصه است.

انتهای پیام