• سه‌شنبه / ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۰:۰۷
  • دسته‌بندی: آذربایجان غربی
  • کد خبر: 99051410159
  • خبرنگار : 50145

بیش از ۶۸۸ میلیون ریال سیگار قاچاق در ماکو کشف شد

بیش از ۶۸۸ میلیون ریال سیگار قاچاق در ماکو کشف شد

ایسنا/آذربایجان غربی رییس اداره صنعت، معدن و تجارت ماکو گفت: طی ماه گذشته ۹۸ هزار و ۸۲۰ نخ سیگار قاچاق در این شهرستان کشف شد.

یحیی کاظمی در گفت و گو با ایسنا با تاکید براینکه طی ماه گذشته ۹۸ هزار و ۸۲۰ نخ سیگار قاچاق کشف شد، افزود: بیش از ۶۸۸ میلیون ریال ارزش این پرونده بود که بعد از تشکیل پرونده و سیر مراحل اولیه به مراجع قضایی ارجاع شد.

وی در ادامه همچنین با اشاره به اینکه در پی ۳۵۰ مورد بازرسی از اصناف این شهرستان در ماه گذشته، ۴۸ فقره پرونده تخلف صنفی و غیرصنفی تشکیل و جهت رسیدگی و صدور حکم به مراجع مرتبط ارجاع شد، افزود: ارزش ریالی پرونده‌ها نیز بیش از یک میلیارد و ۳۱۸ میلیون ریال است.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت ماکو عمده‌ترین تخلف‌ها را مربوط به گرانفروشی، درج نکردن قیمت، احتکار، کم فروشی و صادر نکردن فاکتور عنوان کرد.

وی افزود: در راستای نظارت بر عملکرد واحدهای پخت نان در این شهرستان ۱۴۵ فقره بازرسی انجام و ۱۱ فقره پرونده تخلف صنفی به ارزش نزدیک به ۳۰ میلیون ریال تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارجا داده شد.

کاظمی با اشاره به اینکه همچنین ۱۷ گشت مشترک با فرمانداری، شبکه بهداشت و درمان، اداره اماکن عمومی، اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی در این مدت انجام شده‌ است، افزود: این شهرستان دارای بیش از ۴۴۰۰ واحد صنفی است که نیازمند حضور و مشارکت مردم در کشف جرائم و برخورد با آنهارا می طلبد.


انتهای پیام