• دوشنبه / ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۰:۳۴
  • دسته‌بندی: سمنان
  • کد خبر: 99051309293
  • منبع : نمایندگی سمنان

معاون استاندار سمنان تاکید کرد:

ضرورت نگاه استراتژیک به منابع انسانی در کمیته سرمایه انسانی استانداری

ضرورت نگاه استراتژیک به منابع انسانی در کمیته سرمایه انسانی استانداری

ایسنا/سمنان معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان نگاه استراتژیک به منابع انسانی و آسیب شناسی وضع موجود برای برنامه‌ریزی جامع در ابن حوزه را پیش نیاز و مبنای کار کمیته سرمایه انسانی استانداری ارزیابی کرد.

فاطمه منصوری، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان در جلسه کمیته نیروی انسانی استانداری سمنان در سالن غدیر استانداری با بیان اینکه برنامه ریزی در حوزه منابع انسانی با اولویت ارتقا فرهنگ سازمانی می بایست به صورت ویژه در دستور کار قرار گیرد، اظهار کرد: به منظور برنامه ریزی دقیق، جامع و مدون در حوزه ی منابع انسانی و ایجاد فضایی سالم و انگیزاننده ابتدا نیاز است تا شناختی کامل و جامع از وضعیت موجود، فرصت ها، تهدیدها و عوامل دخیل در این امر داشته و سپس بر پایه اطلاعات جامع شاخص‌هایی برای ارزیابی مستمر عملکرد نیروی انسانی و بازخوردهی متناسب با آن تدوین کنیم.

وی با بیان اینکه امروز موضوع فرهنگ در جامعه ما نیز حائز اهمیت و قابل تامل است، افزود: نیاز است تا درون سازمان با استفاده از راهکارها و پیشنهادات و اجرای برنامه‌های عملیاتی مدون، در راستای ارتقاء فرهنگ سازمانی و بهبود شاخص‌های عملکردی گام برداریم که این‌ مهم قطعا در بحث فرهنگ‌جامعه نیز تاثیرات مثبت خود را برجای خواهد گذاشت.

منصوری خاطرنشان کرد: فرهنگ سازمانی و پرداختن به مقوله ی منابع انسانی باید در تمامی سطوح و حوزه ها متناسب با وظایف و اختیارات مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان نقش موثر و کلیدی رفتار و منش مدیران در چگونگی عملکرد کارکنان افزود: نیاز است برنامه‌های آموزش مشارکتی به منظور ایجاد وفاق جمعی در مقوله ی فرهنگ و رفتار سازمانی تدوین و اجرا گردد تا علاوه بر هم افزایی در آگاهی مدیران امکان پیاده سازی مطلوب برنامه های حوزه منابع انسانی فراهم گردد.

منصوری در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه باز خورد دهی موثر از عوامل انگیزاننده است عنوان کرد: به عنوان مثال تقدیر به موقع از کارکنان در راستای بهبود فرهنگ سازمانی و ارتقاء بهره وری بسیار اثر گذار است.

وی افزود برگزاری مسابقات انگیزشی مطالعه شده با هدف ترویج کارگروهی و تقویت و انسجام در اقدامات جمعی سازمانی و همچنین توجه به برنامه‌های گروهی نظیر ورزش از جمله موارد قابل توجه در این امر است.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان در پایان از مدیران عضو این کمیته خواست تا ضمن اخذ پیشنهادات کارکنان در محورهای اعلام شده وجمع بندی آن شیوه نامه‌های پیشنهادی مرتبط در خصوص اقدامات انگیزاننده و بازدارنده در حوزه منابع انسانی را ارائه دهند.

انتهای پیام