• دوشنبه / ۶ مرداد ۱۳۹۹ / ۲۱:۰۱
  • دسته‌بندی: بوشهر
  • کد خبر: 99050604514
  • خبرنگار : 50147

رئیس جهاد دانشگاهی بوشهر:

نسخه‌نویسی الکترونیک مشکلات دسترسی به اطلاعات درمانی بیمار را رفع کرده است

نسخه‌نویسی الکترونیک مشکلات دسترسی به اطلاعات درمانی بیمار را رفع کرده است

ایسنا/بوشهر رئیس جهاد دانشگاهی بوشهر عنوان کرد: طرح تحول نظام سلامت اقدام بزرگی بوده است، زیرا مردم پیش از این بابت هزینه های درمان بسیار در مضیقه بودند و بیمه بخش عمده هزینه های درمان را و اعمال جراحی را پرداخت می کند.

علی احمدی‌زاده در نشست با مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر با اشاره به مزایای اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیک گفت: با وجود سیستم نسخه‌نویسی الکترونیک، دیگر کاغذ و دفترچه مبادله نمی‌شود و با تبدیل تمامی اطلاعات از حالت کاغذی به حالت الکترونیک؛ اطلاعات کافی از سابقه و وضعیت بیمار در دسترس پزشک قرار داده و مشکلات دسترسی به اطلاعات درمانی بیمار را رفع کرده است.

رئیس جهاد دانشگاهی استان بوشهر افزود: جمع شدن نسخه‌های کاغذی پزشکان و الکترونیکی شدن پرونده سلامت بیمار و عدم نیاز به استفاده از دفترچه و کاغذ مراجعه بیماران به مراکز درمانی به حداقل ممکن رسیده که با توجه به شیوع ویروس کرونا، علاوه بر صرفه‌جویی در کاغذ و جلوگیری از تجویزهای غیر ضروری، احتمال ابتلا به بیماری را نیز کاهش داده است.

وی با تبریک پیشاپیش به مناسبت فرا رسیدن ۱۷ مردادماه و روز خبرنگار اظهار کرد: با توجه به اینکه چندین رسانه و خبرگزاری های مهم ایسنا و ایکنا زیر نظر جهاد دانشگاهی فعالیت می کنند کم و بیش از مشکلات این قشر آگاه هستیم، خبرنگاران و فعالان عرصه رسانه همواره در شرایط سخت و بحران ها در کنار مردم هستند اما متاسفانه آنطور که باید از آنان حمایت نشده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: متاسفانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نتوانسته است به خوبی تولی گری عرصه رسانه و فعالان این عرصه را انجام دهد و بسته حمایتی و یا بیمه و شرایط پایدار و در حقیقت امنیت شغلی برای خبرنگاران اختصاص دهد و رسانه ها نیز قادر به تامین مخارج و حتی تامین حق‌الزحمه کارکنان خود نیستند.

رئیس جهاد دانشگاهی استان بوشهر تاکید کرد: رسالت خبرنگاران، در ترکیب با ایمان و تقوا می تواند توسعه را رقم بزند. البته در حوزه رسانه نیز آسیب های زیادی متصور است اما اگر عنصر انصاف و تقوا در قلم حفظ شود می تواند تاثیرات بسیار مثبت و خوبی داشته باشد.

احمدی‌زاده با اشاره به اهمیت بالای سواد رسانه ای اظهار کرد: کشورهای دیگر در حوزه سایبری و رسانه اقدامات بزرگی انجام می دهند اما ما در داخل کشور نتوانسته ایم با این تحرکات مقابله نماییم و متاسفانه بسیاری اوقات در جنگ رسانه ای مغلوب می شویم.

وی تاکید کرد: این اتفاق نتیجه بی توجهی به عرصه روابط عمومی و رسانه در داخل کشور است. در سطح کلان اهمیت زیادی به حوزه رسانه داده نشده، اقدامات زیادی در داخل کشور انجام می شود ولی آنطور که باید اطلاع رسانی صورت نمی گیرد.

رئیس جهاد دانشگاهی بوشهر با اشاره به در پیش بودن سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی گفت: با توجه به اهمیت حوزه های فرهنگی، جهاد دانشگاهی با داشتن خبرگزاری‌های ایسنا (خبرگزاری دانشجویان ایران) و ایکنا (خبرگزاری بین المللی قرآنی) و از طریق فعالیت‌های مستمر و هدفمند توانسته پیوند خوبی میان جامعه و رسانه برقرار نماید و همواره نقش ارزشمندی در پیشبرد اهداف علمی و ارتقای فرهنگی ایفا کند.

این مسئول یادآور شد: ایسنا و ایکنا از ظرفیت‌های شاخص فرهنگی جهاددانشگاهی هستند که با انعکاس واقعیت‌های جامعه، در راستای بهبود وضعیت موجود حرکت می‌کنند و اخبار را در نهایت امانت‌داری به مخاطبان اصلی خود یعنی مردم منتقل می‌کنند.

انتهای پیام