• دوشنبه / ۶ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۲:۵۳
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 99050604101
  • خبرنگار : 71610

در پی عملکرد ضعیف دولت در مقابله با کرونا

بیشتر اسرائیلی‌ها درباره تأمین هزینه‌های زندگیشان نگرانند

بیشتر اسرائیلی‌ها درباره تأمین هزینه‌های زندگیشان نگرانند

یک نظرسنجی نشان می دهد که بیش از نیمی از جمعیت ساکن اراضی اشغالی نسبت به تأمین هزینه‌هایش به دلیل بحران اقتصادی ناشی از کرونا نگران هستند.

به گزارش ایسنا، سایت آی ۲۴ نیوز نتایج یک نظرسنجی را منتشر کرد که نشان می دهد بیش از نیمی از اسرائیلی‌ها (۵۵ درصد) نسبت به دشواری‌های تأمین هزینه‌های زندگی‌شان در پی بحران ناشی از سیوع کرونا نگران هستند.

طبق این نظرسنجی، ۱.۲ میلیون اسرائیلی فاش کردند که آنها و یا یکی از اعضای خانواده‌شان به دلیل بحران اقتصادی ناشی از کرونا، مقدار غذای مصرفی‌شان را کاهش داده‌اند.

نتایج این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که احساس سختی و نگرانی اسرائیلی‌ها هر روز بیشتر می شود.

طبق این نظرسنجی، وضعیت بهداشتی اراضی اشغالی در پی بحران کرونا نیز ضعیف شده است و یک سوم ساکنان اراضی اشغالی نگران مبتلا شدن به کرونا هستند.

نتایج این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد افرادی که به دولت رژیم صهیونیستی برای مقابله با کرونا اعتماد دارند نسبت به نظرسنجی که پیشتر انجام شده بود حدود ۲۰ درصد کاهش یافته است.

این درحالی است که هزاران اسرائیلی چندین هفته است که نسبت به برنامه‌ها و اقدامات بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در زمینه مقابله با ویروس کرونا معترض هستند و همچنین برای اعلام اعتراض به فساد مالی وی، در برابر منزل مسکونی اش تجمع و به سیاست‌ها و اقدامات وی اعتراض می‌کنند.

انتهای پیام