• چهارشنبه / ۱ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۴:۰۰
  • دسته‌بندی: قزوین
  • کد خبر: 99050100594
  • خبرنگار : 50057

مدیرکل امور اجتماعی استانداری:

۵ سازمان مردم‌نهاد در قزوین تأسیس می‌شود

۵ سازمان مردم‌نهاد در قزوین تأسیس می‌شود

ایسنا/قزوین مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: درخواست برای تأسیس پنج سازمان مردم‌نهاد در حوزه‌های اجتماعی، سلامت و بهداشت مورد موافقت اولیه قرارگرفته است.

مریم بیدخام در نشست شورای توسعه و حمایت از تشکل‌های مردم‌نهاد استان قزوین که صبح امروز اول مرداد برگزار شد، تصریح کرد: با صدور مجوز تأسیس و فعالیت پنج سازمان مردم‌نهاد موافقت اولیه صورت گرفته و کارهای اداری آن در حال انجام است.

وی افزود: از ابتدا رویکرد دولت تدبیر و امید، حمایت از سازمان‌های مردم‌نهاد در چارچوب مقررات جاری بوده است بنابراین ضمن همکاری و جلب نظر دستگاه‌های تخصصی، برای توانمندی سازمان‌های مردم‌نهاد زمینه‌سازی می‌کند.

بنابر اعلام روابط عمومی استانداری قزوین، دبیر شورای توسعه و حمایت از تشکل‌های مردم‌نهاد استان قزوین اظهار کرد: مرکز خدمات اجتماعی مسجد امام خمینی (ره) در حوزه حمایت از نیازمندان، انجمن تالاسمی استان قزوین در حوزه حمایت از بیماران تالاسمی، مؤسسه خیریه دارالشفاء حسنات شال در حوزه حمایت از بیماران، شعبه انجمن اهدای عضو ایرانیان در استان باهدف ترویج فرهنگ اهدای عضو و دفتر نمایندگی مؤسسه رشد دانش آموزان مناطق محروم در استان به‌منظور حمایت از دانش آموزان مناطق محروم موفق به اخذ مجوزهای اولیه شدند.

وی خاطرنشان کرد: دولت درروند حمایت و توانمندسازی سمن‌ها مصمم است که مشکلات پیش روی آن‌ها را با همکاری سایر دستگاه‌ها و پیگیری مدیران برطرف سازد، یکی از شیوه‌های آن پایش میزان و نحوه تعامل نهادهای عمومی و دستگاه‌های اجرایی با سازمان‌های مردم‌نهاد است چراکه بدون تشکل‌های مردم‌نهاد انجام هرگونه اقدام اجتماعی و فرهنگی در جامعه چندان اثربخش نخواهد بود.

انتهای پیام