• چهارشنبه / ۱ مرداد ۱۳۹۹ / ۰۸:۲۹
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 99050100069
  • خبرنگار : 50178

/پیگیری پروژه/ بانک ملی مخالف واگذاری صنایع‌غذایی گهر

/پیگیری پروژه/ 
بانک ملی مخالف واگذاری صنایع‌غذایی گهر

ایسنا/لرستان مردادماه ۹۵ فاز نخست صنایع غذایی گهر دورود با حضور وزیر کشور افتتاح شد و قرار بود فازهای بعد هم به بهره‌برداری برسد.

این شرکت با هدف دسترسی به آب‌معدنی باکیفیت بالا احداث شده اما فازهای بعدی آن هنوز به بهره‌برداری نرسیده است.

صنایع غذایی گهر تا قبل از سال ۹۵ جزو پروژه‌های راکد دورود بود که با پیگیری‌های زیاد فاز نخست افتتاح شد و برای فازهای بعدی نیز وعده‌های زیادی به گوش رسید.

در خصوص این کارخانه، مجید کیان‌پور، نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس دهم بهمن ۹۷ به ایسنا گفت: این کارخانه ۹۰ هزار مترمربع فضای مسقف دارد و قابلیت راه‌اندازی فازهای بعدی را داراست و می‌توان آن را به لحاظ فضا از بزرگ‌ترین صنایع خاورمیانه عنوان کرد.

وی یادآور شد: در حال حاضر فاز نخست صنایع غذایی گهر(تولید ظروف آب‌معدنی) فعال است و فازهای بعدی هم پیگیری می‌شود.

حسین گودرزی، نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس در خصوص آخرین وضعیت این پروژه به ایسنا گفت: صنایع غذایی گهر دورود حدود یک دهه است که بانک ملی روی آن دست گذاشته و متاسفانه شرایط خوبی ندارد.

وی ادامه داد: بانک ملی خیلی رغبت ندارد که این کارخانه را به سرمایه‌گذار واگذار کند و متاسفانه مشکل‌ساز شده است.

گودرزی یادآور شد: در حال حاضر فاز کوچکی از این کارخانه در حال فعالیت است و مثل این می‌ماند که یک شمع در خانه‌ای روشن باشد و از تمام ظرفیت‌های آن استفاده نشده است.

نماینده مردم دورود و ازنا بیان کرد: به تازگی برای این کارخانه، سرمایه‌گذار ورود کرده و توافقات اولیه نیز با بانک ملی حاصل شده که امیدواریم نهایی شود.

انتهای پیام