• سه‌شنبه / ۳۱ تیر ۱۳۹۹ / ۱۴:۰۲
  • دسته‌بندی: خراسان شمالی
  • کد خبر: 99043123345
  • خبرنگار : 50046

یک مسئول مطرح کرد:

اخذ مالیات از خانه های خالی راهی برای تعادل بخشی قیمت مسکن

اخذ مالیات از خانه های خالی راهی برای تعادل بخشی قیمت مسکن

ایسنا/خراسان شمالی مدیر کل امور مالیاتی خراسان شمالی اخذ مالیات از خانه های خالی را راهی برای تعادل بخشی قیمت مسکن اعلام کرد.

یعقوب نژاد در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه با تصویب این قانون به دنبال درآمدزایی نیست، گفت: در واقع هدف از مصوب شدن این قانون کنترل تورم ایجاد شده در بازار مسکن و جلوگیری از افزایش قیمت افسارگسیخته آن است.

وی افزود: این قانون موجب می شود تا در سازنده مسکن این رغبت را ایجاد کند که اگر هدف از ساختن مسکن، اجاره دادن آن است، واحد مسکونی را به اجاره بدهد و اگر هدف فروش خانه آن است آن را در همان سال به فروش برساند نه اینکه آن را به امید بالا رفتن قیمت در سال آینده به فروش برساند.

یعقوب نژاد ادامه داد: در واقع با اجرای این طرح موضوع عرضه و تقاضا برای مسکن نیز متعادل می شود.

وی با بیان اینکه قانون مالیات بر خانه های خالی در خراسان شمالی فقط در شهر بجنورد اجرا می شود، توضیح داد: دلیل این امر اخذ مالیات از این حوزه فقط در شهرهای بالای 100 هزار جمعیت است.

این مقام مسئول گفت: قانون در سال 95 مصوب شده است و قالبیت اجرا در خراسان شمالی را دارد اما از آنجاییکه هنوز راه و شهرسازی اطلاعات خانه های خالی موجود در شهر بجنورد را ارائه نداده، هنوز در این شهر اجرایی نشده است.

انتهای پیام