• پنجشنبه / ۲۶ تیر ۱۳۹۹ / ۰۷:۱۴
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 99042619290
  • خبرنگار : 50286

در گفت و گو با رییس اتاق اصناف جیرفت مطرح شد

حکایت وعده بی عمل در پرداخت تسهیلات کرونا تا چوب لای چرخ اصناف جیرفت 

حکایت وعده بی عمل در پرداخت تسهیلات کرونا تا چوب لای چرخ اصناف جیرفت 

ایسنا/کرمان رییس اتاق اصناف جیرفت گفت: پرداخت تسهیلات ناشی از خسارت کرونا به بازاریان، در حد یک بخشنامه بوده و تاکنون اجرا نشده است. 

"علی میرکهنوج" در گفت گو با ایسنا از عدم اجرایی شدن بخشنامه پرداخت تسهیلات ناشی از خسارت کرونا به بازاریان به شدت انتقاد کرد و گفت: متاسفانه پرداخت تسهیلات ناشی از خسارت کرونا به بازاریان فقط در قالب بخشنامه اعلامی بوده و تاکنون هیچ گونه تسهیلاتی در این راستا پرداخت نشده است.

میرکهنوج با این توضیح که از اسفندماه سال قبل تاکنون درگیر کرونا هستیم، گفت: بازاریان بیشترین خسارت را متحمل شدند چون شیوع کرونا با پایان سال و شب عید همراه بود. 

 وی بازرسان اتاق اصناف را بازوی اجرایی مصوبات ستاد پیشگیری از کرونا دانست و افزود: بازرسان اتاق اصناف در این مدت بیشترین همکاری را با ستاد مبارزه با کرونا داشتند و اکنون  سه نفر از آنها درگیر این بیماری شدند. 

 میرکهنوج با بیان نقش بی بدیل بازاریان در همه عرصه‌ ها افزود: بازار در همه دوران ها قبل از شکل گیری انقلاب و تاکنون یار، یاور و وفادار به انقلاب بوده است و اکنون ما از بابت گرانی و تورم کمرشکن گله مندیم و خواستار برخورد قانونی با متخلفانی هستیم که در این وضعیت سوء استفاده کردهاند. 

رییس اتاق اصناف جیرفت در بخش دیگری از این گفت و گو با اشاره به اینکه بازار طی این ۵ ماه کرونا تعطیل و نیمه تعطیل بوده است افزود: اگر همکاری بازاریان نسبت به تعطیلی صنوف و بازار نبود شاهد افزایش بی رویه مبتلایان به کرونا بودیم و دولت در این رابطه وعده پرداخت تسهیلات مبنی بر جبران خسارات کرونا را داده است.

 وی با ابراز تاسف از وعده بی عمل در پرداخت تسهیلات به بازاریان اظهار کرد: متاسفانه تاکنون هیچ گونه خدمات و تسهیلاتی به بازاریان جهت جبران ضرر و زیان ناشی از کرونا  پرداخت نشده و  اعلام این موضوع  فقط بخشنامه ای بوده و عملیاتی نشده است اگرچه پرداخت آن هم جبران خسارت نمی کند.

 میرکهنوج پیشگیری از شیوع ویروس کرونا را در بازار یادآور شد و گفت: تعداد قابل توجهی ماسک با همکاری اتحادیه های خیاطان مردانه و زنانه تولید و علاوه بر ماسک های اهدایی خیران در بین بازار و مردم توزیع شده است. 

 وی خواستار رعایت اجرای قانون در اتاق اصناف از سوی کمیسیون نظارت شد و افزود: ما از نظارت دقیق بر اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی استقبال می کنیم. 

رییس اتاق اصناف جیرفت با گلایه مندی از سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان افزود: سازمان صمت طی ۲ سال اخیر بیشتر در تقابل با اتاق اصناف حرکت کرده است و ما قانونی حرکت کردیم که اسناد آن موجود است. 

میرکهنوج همراهی سازمان صمت را در جنوب کرمان خواستار شد و گفت: از سازمان صمت جنوب می خواهیم که چوب لای چرخ اصناف نگذارد و به طور مثال برگزاری هر گونه نمایشگاه که متولی آن اتاق اصناف است را به افراد غیر واگذار نکنند. 

وی در ادامه از نحوه برگزاری نمایشگاه مبلمان سال گذشته انتقاد کرد و گفت: اتاق اصناف به دفعات درخواست خود را به سازمان صمت، کمیسیون نظارت و فرمانداری اعلام کرده و علی رغم پاسخگویی متولیان امر، موافقت شفاهی را دریافت کردیم که نمایشگاه مبلمان برگزار شد.

رییس اتاق اصناف جیرفت در ادامه گفت: ولی سازمان صمت از اتاق اصناف شکایت کرد و اگر برخورد انقلابی و دلسوزانه دادستان انقلابی شهرستان و همکاری بسیج اصناف نبود باید علی رغم مشکلات مالی اتاق اصناف خسارت هم پرداخت می کردیم. 

میرکهنوج به ارائه گزارشی از وضعیت بازرسی های صورت گرفته طی یکسال گذشته پرداخت و افزود: طی این مدت بیش از ۶۷۰۰ واحد صنفی بازرسی شده و تعداد ۳۵۰۰  مورد اخطار نسبت به صدور و تمدید پروانه کسب داده شده و تعداد ۱۳۰۰ واحد صنفی متخلف با همکاری اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی پلمپ شده است. 

وی افزود: طی یکسال گذشته بیش از ۱۰۰۰ پرونده کسب صادر شده است.

رییس اتاق اصناف جیرفت با اشاره به نتایج بازرسی های صورت گرفته از صنوف گفت: طی بازرسی های صورت گرفته ۴۰۰ پرونده از واحدهای صنفی متخلف با مبلغ ۳ میلیارد ریال جریمه به اداره تعزیرات حکومتی معرفی شده است.

انتهای پیام