• چهارشنبه / ۲۵ تیر ۱۳۹۹ / ۱۹:۴۲
  • دسته‌بندی: سیستان و بلوچستان
  • کد خبر: 99042519209

استاندار:

کمبود نیروی انسانی ادارات سیستان و بلوچستان در برنامه توسعه ویژه دیده شود

کمبود نیروی انسانی ادارات سیستان و بلوچستان در برنامه توسعه ویژه دیده شود

ایسنا/سیستان و بلوچستان استاندار سیستان و بلوچستان گفت: کمبود نیروی انسانی متخصص در ادارات این استان باید در برنامه توسعه هفتم به طور ویژه دیده شود تا به کمک نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی بتوان بخشی از کمبودها در این بخش را جبران کرد.

احمدعلی موهبتی در نشست شورای راهبردی توسعه مدیریت سیستان و بلوچستان اظهارداشت: یکی از چالش‌های این استان به دلیل پراکندگی و وسعت زیاد کمبود نیروی انسانی در سازمان‌ها و ادارات دولتی است که این مشکل در صورت افزوده شدن سه شهرستان جدید در پایان دولت دوازدهم محسوس‌تر خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه استانداری بر اساس نیاز شهرستان‌های جدید التأسیس توانست مجوز جذب نیروی مورد نیاز خود را بگیرد سایر سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی استان نیز به جد باید از طریق تعامل با مسوولان رده بالای حوزه خود پیگیر رفع کمبود نیروی انسانی مورد نیاز باشند.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به جشنواره شهید رجایی گفت: این استان به دلیل وسعت زیاد و شرایط خاص در بخشی حوزه‌ها دارای ۲اداره‌کل جداست که باید برای انتخاب ادارات برتر در جشنواره شهید رجایی مانند دیگر استان‌ها دیده شود.

وی کاهش بروکراسی اداری و جلوگیری از گرفتار شدن مردم در روند پیچیده اداری را از جمله اهداف ایجاد میزخدمت در ادارات عنوان کرد و اظهارداشت: استفاده از الگوهای کشوری در ارائه خدمات در میز خدمات ضروری است تا به طور محسوس از مشکلات‌ مردم در حوزه ادارای کاسته شود.

موهبتی بر فراهم کردن تمهیدات لازم توسط دستگاه‌های اجرایی برای واگذاری خدمات قابل انتقال به دفاتر پیشخوان شهری و ای سی تی روستایی و نظارت برای ارائه خدمات این‌حوزه تاکید کرد.

انتهای پیام