• چهارشنبه / ۲۵ تیر ۱۳۹۹ / ۱۴:۳۰
  • دسته‌بندی: سیستان و بلوچستان
  • کد خبر: 99042518944
  • خبرنگار : 50340

هشدار سطح زرد هواشناسی

بارش های مونسون هند به مرکز سیستان و بلوچستان می رسد

بارش های مونسون هند به مرکز سیستان و بلوچستان می رسد

ایسنا/سیستان و بلوچستان رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور هشدار سطح زرد گفت: بعدازظهر امروز نیز بارش های مونسون هند در ارتفاعات جنوب و جنوب شرق استان ادامه دارد اما انتظار می رود فردا این بارش ها به ارتفاعات مرکزی استان را نیز کشیده شود.

علی ملاشاهی در گفت وگو با ایسنا اظهار داشت: این بارش ها به صورت رگبارهای پراکنده همراه با رعد و برق خواهد بود که در برخی مناطق همراه با تندبادهای شدید نیز خواهد بود.

وی افزود: با توجه به ویژگی بارش های رگباری احتمال جاری سیلابی شدن مسیل ها و طغیان موقتی رودخانه های فصلی، برخورد صاعقه و بارش تگرگ وجود دارد.

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان توضیح داد: توصیه می شود در زمان بارش ها از رفتن به ارتفاعات و اتراق در حاشیه و بستر رودخانه های فصلی خودداری شود. 

ملاشاهی در بخش دیگری از تشدید جریانات شمالی و افزایش شدت وزش بادهای 120 روزه در شمال استان از روز پنجشنبه خبر داد و گفت: وزش این بادها منجر به خیزش گردوخاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا می شود.

وی ادامه داد: توصیه می شود  زمان غبارآلود شدن هوا از تردد غیر ضروری در محیط های باز پرهیز  شود و در ترددهای جاده ای نیز احتیاط شود.

انتهای پیام