• سه‌شنبه / ۲۴ تیر ۱۳۹۹ / ۱۹:۴۳
  • دسته‌بندی: خراسان جنوبی
  • کد خبر: 99042418281
  • خبرنگار : 50028

معاون استاندار خراسان جنوبی:

طرح‌های اقتصادی و درآمدزای شهری حمایت می‌شوند

طرح‌های اقتصادی و درآمدزای شهری حمایت می‌شوند

ایسنا/خراسان جنوبی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی از آمادگی استانداری برای همراهی با شهرداری‌های استان در اجرای طرح‌های اقتصادی و درآمدزا خبر داد.

سیدکمال‌الدین میرجعفریان در دومین جلسه کار گروه استانی اعطای تسهیلات قرض الحسنه به شهرداری‌های استان گفت: آماده هستیم تا از طریق اعطای تسهیلات به اجرای تمام طرح‌های درآمدزای شهرداری‌ها که توجیه اقتصادی و فنی لازم را داشته باشند، کمک کنیم.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، وی ادامه داد: این همراهی، ضمن ایجاد اشتغال پایدار به خودکفایی و کسب درآمدهای پایدار در شهرداری‌ها کمک شود.

وی از اعضای کار گروه اعطای تسهیلات قرض الحسنه به شهرداری‌ها در دقت و نظارت عالیه بر فرآیند تهیه و اجرای طرح‌های مصوب تشکر کرد.

در این جلسه پس از بررسی طرح‌های ارائه شده توسط شهرداری‌های استان با پرداخت تسهیلات از محل منابع سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به شهرداری‌های نهبندان و شوسف موافقت شد و همچنین موافقت با پرداخت تسهیلات خرید کمپرسی برای شهرداری شوسف، تسهیلات اجرای طرح بازار سنتی شهرداری نهبندان، آزاد سازی مرحله سوم و چهارم تسهیلات احداث استخر ذخیره آب‌های سطحی شهرداری فردوس، مرحله سوم تسهیلات احداث سنگ شکن و شن شویی شهرداری عشق آباد و نیز تسهیلات مکمل طرح احداث سنگ شکن شهردای حاجی آباد از دیگر مصوبات این جلسه بود.

همچنین جلسه برنامه ریزی تأمین زمین و تدوین شیوه نامه اجرایی 7700 واحد مسکونی در سطح استان برگزار شد.

در این جلسه ضمن تدوین تفاهم‌نامه ساخت و واگذاری 1700 واحد مسکونی ویژه ایثارگران، آئین نامه اجرایی شش هزار واحد مسکونی شهری نیز تهیه شد.

در این جلسه که به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، جمعی از مدیران ستادی و مدیران استانی برگزار شد، شیوه تأمین زمین برای 1700 واحد مسکونی ایثارگران، پنج هزار واحد مسکن شهری ویژه اقشار کم درآمد و هزار واحد مسکونی خاص بازنشستگان فاقد مسکن منعقد شد.

تکلیف دستگاه‌ها در راستای همراهی با اجرای پروژه احداث این واحدها، وظیفه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در زمینه مساعدت با متقاضیان و برخورداری آن‌ها از تخفیفات ویژه در پروانه ساختمانی و نحوه پرداخت تسهیلات از جمله دستورکارهای این جلسه بود.

اعضای حاضر در خصوص جامعه هدف این واحدهای مسکونی و شیوه اولویت بندی در واگذاری واحدها به افراد واجد شرایط بحث و رایزنی کردند.

گفتنی است؛ با پیگیری‌های استاندار و بر اساس تفاهم‌نامه منعقده در جریان سفر دکتر نوبخت به استان، در راستای رفع نیاز استان، عملیات ساخت و احداث شش هزار واحد مسکن شهری به زودی آغاز می‌شود.

تحویل زمین رایگان، اعطای ۳۰ میلیون تومان کمک بلاعوض و پرداخت ۵۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه از جمله حمایت های دولت برای متقاضیان این واحدهای مسکن شهری است.

در همین راستا به پیوست مصوبه هیئت دولت، ساخت و احداث 1700 واحد مسکونی نیز به منظور تأمین مسکن ایثارگران در برنامه‌های استان دیده شده است.

انتهای پیام