• سه‌شنبه / ۲۴ تیر ۱۳۹۹ / ۱۴:۴۴
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: 99042418086
  • خبرنگار : 50029

فرماندار شیراز اذعان کرد

دشواری تردد در ساختمان تامین اجتماعی شیراز برای سالمندان

دشواری تردد در ساختمان تامین اجتماعی شیراز برای سالمندان

ایسنا/فارس فرماندار شیراز گفت: ساختمان شماره ۲ بیمه تامین اجتماعی در شیراز برای تردد سالخوردگان و مستمری بگیران مناسب نیست و باید در زمینه رفع این ایراد اقدامی انجام شود.

محمدرضا امیری سه‌شنبه ۲۴ تیر در ادامه بازدیدهای سرزده از ادارات اجرایی شهرستان شیراز و به مناسبت هفته تامین اجتماعی و بهزیستی از شعبه ۲ سازمان تامین اجتماعی شیراز بازدید و از مناسب نبودن محل قرار گیری و شیوه دسترسی به این مرکز پر تردد، خصوصا مشکلات موجود بر سر راه تردد سالمندان، انتقاد کرد.

به گزارش ایسنا، ساختمان شعبه ۲ تامین اجتماعی شیراز، ابتدای بلوار شهید چمران و در ابتدای یک کوچه دارای شیب تند واقع شده است و علیرغم تعدد مراجعان، خصوصا افراد سالمند و از کارافتاده، ورودی این اداره مناسب‌سازی نشده است.

او ضمن تبریک هفته بهزیستی و تامین اجتماعی به مدیریت و کارکنان شعبه ۲ تامین اجتماعی شیراز، از رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های فاصله گذاری در این مجموعه پرمخاطب قدردانی کرد. 

امیری با اشاره به اینکه شعبه ۲ تامین اجتماعی شیراز با بیش از ۱۵۰ هزار بیمه شده، یکی از شلوغ ترین شعب از مجموع ۵ شعبه تامین اجتماعی شهرستان شیراز است، بر ضرورت مناسب سازی ساختمان اداری جهت سهولت تردد معلولین و افراد کم توان تاکید کرد.

فرماندار شیراز تکریم همه شهروندان به ویژه سالخوردگان و افراد کم توان را از اولویت‌ها برشمرد و افزود: باتوجه به قوانین مناسب سازی و حمایت از معلولین و در راستای رفاه حال بیمه شدگان و مستمری بگیران، مناسب سازی ورودی ساختمان و ایجاد دسترسی مناسب برای معلولین در کوتاه مدت و در گام دوم جابجایی ساختمان شماره ۲ تامین اجتماعی از ضروریات است که آن را را با جدیت پیگیری می‌کنیم.

امیری خاطرنشان کرد: راهروهای باریک و پله‌های زیاد این ساختمان در شرایط عادی نیز مناسب حجم مخاطبین این سازمان نبوده و با توجه به ترافیک تردد بیمه‌شدگان و کثرت مراجعات و به ویژه ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این شرایط، تعویض ساختمان مرکز شماره ۲ بیمه تامین اجتماعی در حال حاضر یک ضرورت به شمار می‌رود.

انتهای پیام