• سه‌شنبه / ۲۴ تیر ۱۳۹۹ / ۱۴:۳۵
  • دسته‌بندی: سیاست خارجی
  • کد خبر: 99042418076
  • منبع : سخنگوی وزارت خارجه

رایزنی ویدئو کنفرانسی ظریف با وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن

رایزنی ویدئو کنفرانسی ظریف با وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن

محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان در چهارچوب رایزنی های منطقه ای، روز جاری با هشام شرف عبدالله، وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن در خصوص آخرین تحولات منطقه ای و یمن از طریق ویدئو کنفرانس گفتگو کرد.

به گزارش ایسنا، وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگو تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره تنها راهکار حل بحران یمن را سیاسی می داند و در این خصوص همکاری سازنده ای با طرف های ذی ربط یمنی و بین المللی برای طرح صلح یمن داشته است.

ظریف افزود :جمهوری اسلامی ایران معتقد است تنها راه ثبات و استقرار یمن، حفظ تمامیت ارضی، وحدت میان گروه‌های یمنی و انجام گفت‌وگوهای فراگیر سیاسی میان گروه‌ها و احزاب مختلف برای تشکیل دولت متحد و فراگیر است زیرا یمن متعلق به همه گروههای یمنی است.

وزیر امور خارجه کشورمان تداوم تجاوز و محاصره ظالمانه یمن توسط ائتلاف و توقیف کشتی های حامل مواد غذایی و سوخت در شرایط همه گیری ویروس کرونا، را غیرقابل قبول دانست و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران علیرغم ایجاد محدودیت ها و کارشکنی ها به اتخاذ تدابیر لازم به منظور ارسال کمک های انسانی جهت مقابله با گسترش ویروس کرونا ادامه می دهد و همانند گذشته نهایت تلاش خود را برای پیشبرد روند مذاکرات صلح یمن با هدف رفع محاصره، برقراری آتش بس و از سرگیری مذاکرات سیاسی در رایزنی های متعدد منطقه ای و بین المللی به کار می گیرد.

وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن نیز در این گفتگو ضمن تشکر و قدردانی از حمایت های سیاسی جمهوری اسلامی ایران و کمک های انسانی به مردم یمن ، گزارشی از آخرین وضعیت سیاسی و میدانی یمن و چشم انداز آتی بحران یمن را برای وزیر امور خارجه کشورمان تشریح کرد و بر تلاش این کشور برای تحقق صلح و غلبه بر مشکلات انسانی ناشی از ویروس کرونا تاکید کرد.

انتهای پیام