• دوشنبه / ۲۳ تیر ۱۳۹۹ / ۱۵:۰۲
  • دسته‌بندی: فرهنگ عمومی
  • کد خبر: 99042317255
  • خبرنگار : 71219

معاون صندوق اعتباری هنر خبر داد

حق بیمه تأمین اجتماعی فروردین سهم هنرمندان واریز شد

حق بیمه تأمین اجتماعی فروردین سهم هنرمندان واریز شد

معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق اعتباری هنر از واریز حق بیمه تأمین اجتماعی فروردین اعضا (سهم فرد) خبر داد و گفت: تاکنون حق بیمه 17هزار نفر از اعضا از سوی صندوق واریز شده است.

به گزارش ایسنا و طبق اعلام صندوق اعتباری هنر، فرزاد طایفه حیدری با اشاره به پرداخت حق بیمه سه‌ماهه نخست امسال گفت: در راستای حمایت از اعضای تحت پوشش برای جبران خسارت‌های ناشی از کرونا، طی هماهنگی‌های صورت‌گرفته با سازمان تأمین اجتماعی  مقرر شد صندوق اعتباری هنر سهم حق بیمه سه‌ماهه اول سال 99 اعضایی را که تا پایان اسفند 98 دارای قرارداد بیمه فعال بودند پرداخت کند.

او در ادامه افزود: در مرحله اول حق بیمه و سرانه درمان فروردین بالغ بر هشت‌هزار نفر از اعضایی که هیچ اقدامی برای اخذ فیش و پرداخت حق بیمه انجام نداده بودند، به حساب سازمان تأمین اجتماعی واریز شد.

حیدری تصریح  کرد: در مرحله دوم حق بیمه فروردین بیش از 9 هزار نفر از اعضا که مبادرت به دریافت فیش پرداخت از سازمان تأمین اجتماعی کرده و بعد از اطلاع‌رسانی‌های صندوق اقدام به پرداخت مستقیم به حساب آن سازمان کردند، از سوی صندوق به حساب افراد واریز شد. مبلغ سرانه درمان این گروه از اعضا نیز متعاقباً به حساب آنان واریز خواهد شد.

معاون صندوق اعتباری هنر افزود: همچنین برابر با اطلاعیه‌های قبلی حق بیمه گروه سوم (اعضایی که مبادرت به پرداخت سهم بیمه خود به حساب سازمان تأمین اجتماعی کرده‌اند)، براساس اطلاعات دریافتی از این سازمان به حساب آن‌ها واریز خواهد شد.

او همچنین گفت: طی توافق انجام شده با سازمان تأمین اجتماعی حق بیمه اردیبهشت و خرداد اعضایی که فیش پرداخت حق بیمه این دوماه را دریافت نکرده اند براساس زمان‌بندی توافق شده از سوی صندوق به حساب سازمان تأمین اجتماعی واریز خواهد شد. 

معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق اعتباری هنر تأکید کرد: با توجه به اقدام صندوق در پرداخت سهم حق  بیمه فروردین، سوابق پرداختی اعضا از طریق سامانه سوابق سازمان تأمین اجتماعی قابل پیگیری است.

انتهای پیام