• دوشنبه / ۲۳ تیر ۱۳۹۹ / ۱۰:۲۸
  • دسته‌بندی: محیط زیست
  • کد خبر: 99042316866
  • منبع : سازمان حفاظت محیط زیست

مهلت ۲۰ روزه محیط زیست به شهرداری دماوند برای ساماندهی مرکز دفن زباله گندک

 مهلت ۲۰ روزه محیط زیست به شهرداری دماوند برای ساماندهی مرکز دفن زباله گندک

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: در حوزه محیط زیست انسانی شهرستان دماوند رسیدگی و ساماندهی وضعیت مرکز دفن زباله گندک از مهمترین موضوعات است و از سوی محیط زیست فرصت ۲۰ روزه برای ساماندهی این مرکز به شهرداری داده شده است.

به گزارش ایسنا سعید محمودی روز گذشته به همراه جمعی از مسئولان محیط زیست استان تهران با حضور در شهرستان‌های پردیس، دماوند و فیروزکوه در جریان آخرین وضعیت محیط زیستی این شهرستان‌ها قرار گرفت و به ارزیابی اقدامات انجام شده در این شهرستان ها پرداخت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در جریان بررسی موضوعات محیط زیستی شهرستان پردیس گفت: در حوزه شهرستان پردیس معضلات محیط زیستی در حوزه محیط زیست انسانی از گذشته وجود داشته است که هم اکنون پیگیری و حل آن در اولویت و دستور کار محیط زیست قرار دارد.

وی با اشاره به روند قانونی ثبت اقدامات انجام شده اظهارکرد: رسیدگی و پیگیری پرونده‌های تشکیل شده در خصوص منابع آلاینده آب و خاک در این شهرستان از سوی محیط زیست شهرستان که در حال انجام است، اهمیت داشته و ضروری است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران تصریح کرد: با توجه به شکل‌گیری کانون‌های جمعیتی در این شهرستان موضوعات و معضلات محیط زیستی باید به سرعت و دقت از سوی دستگاه محیط‌ زیست و همه مسئولان شهرستان تعقیب و حل و فصل شود.

محمودی در ادامه و در بازدید از وضعیت محیط زیستی شهرستان دماوند نیز اظهارکرد: در این شهرستان موضوع محیط زیست انسانی در کنار محیط زیست طبیعی مهم است و در کنار پیشگیری و برخورد قانونی با تخلفات شکار و صید و به‌طور کلی وضعیت محیط زیست طبیعی و موضوعات محیط بانی، تخلفات حوزه محیط زیست انسانی هم اولویت خاص خود را دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه در این شهرستان ارزیابی احداث پاسگاه‌های محیط‌بانی جدید در مناطق تحت مدیریت و تقویت محیط بانی های قبلی در دستور کار است، گفت: در حوزه محیط زیست انسانی این شهرستان، رسیدگی و ساماندهی وضعیت مرکز دفن زباله گندک از مهمترین موضوعات است که از سوی محیط زیست فرصت ۲۰ روزه برای ساماندهی این مرکز به شهرداری داده شده است.

وی در ادامه بازدید یکروزه خود در شهرستان فیروزکوه و در دیدار با محیط بانان این شهرستان با تاکید بر اینکه وظیفه محیط بانی، وظیفه ای سخت است، تصریح کرد: محیط بانان در مهمترین و بهترین سیستم محیط‌ زیست خدمت می کنند و کارشان بسیار ارزشمند و جایگاه ویژه‌ای دارند.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، محمودی در پایان ارتقای منطقه شکار ممنوع کاوه ده به پناهگاه حیات وحش را یکی از اتفاقات خوب و مهم در حوزه مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان تهران دانست و گفت: آمار تخلفات شکار و صید در این منطقه با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در مجموع کاهش یافته است.

انتهایب پیام