• یکشنبه / ۲۲ تیر ۱۳۹۹ / ۱۴:۱۱
  • دسته‌بندی: البرز
  • کد خبر: 99042216389
  • خبرنگار : 50024

۷۰ درصد املاک و مستغلات اشتهارد سند رسمی ندارد

۷۰ درصد املاک و مستغلات اشتهارد سند رسمی ندارد

ایسنا/البرز رئیس دادگستری شهرستان اشتهارد گفت: ۷۰ درصد املاک و مستغلات این شهرستان فاقد سند رسمی است.

علی بستامی با اشاره به اینکه بیش از ۷۰ درصد ساکنان اشتهارد با مشکل اخذ سند رسمی املاک و مستغلات مواجه هستند، اظهار کرد: اغلب زمین‌هایی که مردم این شهرستان در آنها ابنیه احداث کرده اند موات اعلام و سند آنها به نام دولت تنظیم شده است.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: در تلاش هستیم برای احقاق حقوق قانونی مردم اشتهارد زمینه ثبت سند به نام مالکان را مهیا کنیم.

وی با بیان اینکه بیش از ۶۰ سال از عمر این مشکل می‌گذرد، توضیح داد: در سفر اخیر آیت الله رئیسی به استان البرز، موضوع از طریق دادگستری مطرح و با پیگیری‌های صورت گرفته  جلسه‌ای در این خصوص در قوه قضائیه تشکیل شد.

رئیس دادگستری اشتهارد با بیان اینکه با عملیاتی شدن تصمیم اتخاذ شده مشکل مردم این شهرستان در جهت تثبیت املاک و مستغلات که از راهبردهای قوه قضائیه است حل می‌شود.

بستامی گفت: با حل مشکل اهالی این شهرستان علاوه بر استفاده شهروندان از مزایای سند رسمی، از افزایش تعداد دعاوی مطروحه در دستگاه قضا پیشگیری خواهد شد.

این مسئول اضافه کرد: در حال حاضر حدود  ۴۰۰۰ پرونده آماده طرح دعوا در دادگستری در ارتباط با این موضوع وجود دارد و چنانچه این اقدام دادگستری و قوه قضائیه به نتیجه برسد خدمت بزرگی در راستای حفظ حقوق عامه و پیگیری از وقوع جرم برای شهروندان این شهرستان و استان صورت گرفته است.

انتهای پیام