• یکشنبه / ۲۲ تیر ۱۳۹۹ / ۱۲:۴۳
  • دسته‌بندی: کردستان
  • کد خبر: 99042216251
  • خبرنگار : 50132

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کردستان:

داروی رمدسیویر موجود در بازار آزاد غیر مجاز است

داروی رمدسیویر موجود در بازار آزاد غیر مجاز است

ایسنا/کردستان معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: داروی رمدسیویر موجود در بازار سیاه که برای درمان بیماران مبتلا به کرونا شایع شده غیر مجاز و تقلبی است.

عطاالله حیدری امروز(22تیر) در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه داروی رمدسیویر موجود در بازار سیاه تقلبی بوده و توسط افراد سودجو به فروش می‌رسد، اظهار کرد: داروی موجود در بازار آزاد مورد تائید سازمان غذا و دارو نیست و مردم از تهیه آن اکیدا خودداری کنند.

وی افزود: در حال حاضر داروی رمدسیویر با برچسب تقلبی به قیمت های نجومی در بازار آزاد به فروش می‌رسد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: این اقدام که توسط برخی افراد سودجو صورت گرفته است، توسط مراجع قضائی و انتظامی پیگیری و متخلفان تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

 حیدری ذکر کرد: در حال حاضر داروی رمدسیویر که توسط برخی از مراجع دارویی برای درمان برخی بیماران مبتلا به کرونا مورد توجه قرار گرفته است، با پیگیری سازمان غذا و دارو وارد کشور شده و برای انجام کارآزمایی بالینی همچون سایر داروهای قبلی در اختیار معاونت تحقیقات وزارت بهداشت قرار گرفته است، بنابراین هیچ نمونه مورد تائیدی از این دارو در بازار وجود ندارد و تمام نمونه های موجود آن در بازار غیر رسمی، غیرمجاز و تقلبی محسوب می شود.

وی با بیان این مطلب که داروی رمدسیویر هنوز در پروتکل درمانی بیماری کرونا وجود ندارد، از پزشکان خواست از تجویز این دارو و سرگردانی خانواده بیماران جدا خودداری کنند.

 حیدری با اشاره به دریافت گزارش‌هایی مبنی بر فروش داروهای دیگری با قیمت های گزاف به نام داروی درمان کرونا از مردم خواست درصورت مشاهده مواردی از این دست، بلافاصله با معاونت غذا و داروی دانشگاه کردستان تماس و اطلاع رسانی کنند.

انتهای پیام