• شنبه / ۲۱ تیر ۱۳۹۹ / ۱۶:۱۵
  • دسته‌بندی: علم و فناوری ایران
  • کد خبر: 99042115604
  • منبع : سازمان زمین‌شناسی

اجرای پایش معادن سیستان و بلوچستان در دستور کار سازمان زمین شناسی

اجرای پایش معادن سیستان و بلوچستان در دستور کار سازمان زمین شناسی

رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی با اشاره به امضای تفاهم نامه سه جانبه گفت: بر این اساس، نسبت به شناسایی و پی جویی معادن سیستان و بلوچستان اقدام خواهد شد.

به گزارش ایسنا، به دنبال سفر سرپرست‌ وزارت صنعت، معدن و تجارت و معاونانش به استان سیستان و بلوچستان، تفاهم‌نامه‌ سه‌جانبه‌ای به امضای علیرضا شهیدی معاون وزیر صمت و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور، وجیه‌الله جعفری رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سیستان و بلوچستان به ‌امضا رسید.

دکتر علیرضا شهیدی رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور گفت: در حاشیه سفر سرپرست وزارت صمت به استان سیستان و بلوچستان تفاهم‌نامه 3 جانبه میان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران و سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان در هفته پنجم پویش ملی "تولید، تداوم امید" به امضا رسیده است.

شهیدی افزود: همکاری و تشریک مساعی در تهیه اطلاعات پایه زمین‌شناسی و انجام مراحل شناسایی، پی‌جویی و اکتشاف عمومی در محدوده‌های واقع در استان سیستان و بلوچستان متعلق به سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و پهنه‌های موجود در این استان بر پایه اطلاعات سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به عنوان موضوع اصلی این تفاهم‌نامه خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی سازمان زمین شناسی، وی خاطر نشان کرد: این تفاهم نامه دو ساله است و بر اساس آن کارهای اکتشافی که در اختیار سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی بوده در اختیار شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران قرار می گیرد تا اکتشافات تفصیلی و موضوعی در آن انجام شود.

انتهای پیام