• شنبه / ۲۱ تیر ۱۳۹۹ / ۱۰:۳۴
  • دسته‌بندی: گیلان
  • کد خبر: 99042115098
  • خبرنگار : 50041

تلاش برای کاهش قیمت مرغ و گوشت در گیلان

تلاش برای کاهش قیمت مرغ و گوشت در گیلان

ایسنا/گیلان معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت گیلان گفت: با انجام  پایش نهاده‌های دامی، نظارت بر عملکرد واحدهای توزیع کننده نهاده برای کاهش قیمت مرغ و گوشت در استان گیلان تلاش می‌شود.

محمد درویش‌کردار امروز در جمع خبرنگاران از تشکیل پرونده تخلف گرانفروشی برای ۲۰ شرکت در زمینه تامین انواع نهاده‌های دامی در گیلان خبر داد و گفت: بر اساس بررسی به عمل آمده و گشت‌های مشترک بازرسی با کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی مغایرت  زیادی در خصوص عرضه و قیمت فروش انواع نهاده‌ها و خوراک دام از سوی شرکت‌های واردکننده کشف شد.

وی افزود: در طرح پایش نهاده‌های دامی، نظارت بر عملکرد واحدهای توزیع کننده نهاده  در دستور کار جدی قرار دارد.

 درویش‌کردار ادامه داد: به صورت مستمر برای مهار گران‌فروشی و جلوگیری از اخلال در بازار و نهایتا کاهش قیمت مرغ و گوشت در گیلان تلاش می‌شود.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت گیلان خاطرنشان کرد: با متخلفین عرضه عمده نهاده‌های دامی مماشات نخواهد شد و با دستگاه قضایی نیز هماهنگی لازم انجام شده است.

وی تصریح کرد: ارزش ریالی تخلفات ارزیابی شده برای ۲۰ پرونده این شرکت بیش از ۷ میلیارد و ۲۰۶ میلیون ریال بود که  به اداره کل تعزیرات  با مستندات لازم به منظور اعمال قانون ارسال شده است.

درویش کردار خواستار همکاری مرغداران و تشکلهای مربوطه برای پیگیری و برخورد با تخلفات موجود از طریق ارایه مستندات و اطلاعات صحیح شد.

انتهای پیام