• جمعه / ۲۰ تیر ۱۳۹۹ / ۲۳:۴۱
  • دسته‌بندی: قم
  • کد خبر: 99042014928
  • خبرنگار : 50336

ذوالنور خبرداد

قرارداد 25 ساله با چین در مجلس بررسی می شود

قرارداد 25 ساله با چین در مجلس بررسی می شود

ایسنا/قم رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوع قرارداد با چین به‌صورت ریز موردبررسی قرار می گیرد، بیان کرد: مجلس شورای اسلامی در این زمینه در جریان نبوده است و قراردادی نیز امضاء نشده است.

حجت‌الاسلام‌ مجتبی ذوالنور در حاشیه افتتاح دفتر مجمع نمایندگان استان در بخش سلفچگان در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سوالی پیرامون قرارداد 25 ساله کشورمان با کشور چین گفت: در همین زمینه دکتر ظریف وزیر امور خارجه نیز در همین زمینه روز یک‌شنبه در جلسه کمیسیون حاضر می شود.

وی افزود: قطعنامه شورای حکام، تلاش‌های آمریکا برای بردن پرونده ایران به شورای امنیت ملی و همچنین قرارداد 25 ساله کشورمان با چین موضوعاتی است که در این جلسه مطرح می شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوع قرارداد با چین به‌صورت ریز موردبررسی قرار می گیرد، بیان کرد: مجلس شورای اسلامی در این زمینه در جریان نبوده است و قراردادی نیز امضاء نشده است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود شیوع دوباره کرونا را مورد توجه قرار داد و افزود: اگرچه پیگیری این مسئله با کمیسیون بهداشت و درمان است، اما کمیسیون امنیت ملی از آن جهت که این بیماری باعث تلفات جانی شده است بی تفاوت نیست و مشترکا با کمیسیون بهداشت آن را دنبال می‌کند.

وی در خصوص حادثه‌ای که در سایت هسته‌ای نطنز رخ داد، ادامه داد: سناریوهای مختلفی وجود دارد که این موارد را در کمیسیون امنیت ملی بررسی کرده‌ایم و دیروز نیز با نهادهای امنیتی و اطلاعاتی جلسه‌ای را در همین زمینه برگزار شد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین مشکلات کشور در حوزه اقتصاد را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: تنها راه حل مشکلات، استقلال کشور از وابستگی به نفت، مدیریت صحیح و جلوگیری از هر گونه خود تحریمی است.

انتهای پیام