• پنجشنبه / ۱۹ تیر ۱۳۹۹ / ۱۸:۲۸
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 99041914505
  • منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

با دستور رییس جمهور؛

بهره‌برداری ۲ طرح صنعتی در اصفهان آغاز شد

 بهره‌برداری ۲ طرح صنعتی در اصفهان آغاز شد

ایسنا/اصفهان با دستور رئیس جمهور بهره‌برداری ۲ طرح صنعتی با اعتباری بالغ بر پنج هزار و ۸۴۰ میلیارد ریال با سرمایه‌گذاری و اشتغالزایی ۴۲۱ نفر افتتاح شد.

در هفته پنجم پویش ملی "تولید، تداوم امید" امروز (پنجشنبه-۱۹ تیرماه) به صورت ویدیو کنفرانس با دستور رییس جمهور و با حضور معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت و عباس رضایی- استاندار، در اصفهان آغاز شد.

شرکت شهدینه آران هشت بهشت تولید کننده گلوتن ذرت، گلوکز و شربت کلوکز، روغن ذرت تصفیه شده و انواع نشاسته اصلاح شده با سرمایه گذاری پنج هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال و اشتغال ۳۰۰ نفر با حضور معاون طرح و برنامه وزارت صنعت معدن و تجارت از طریق ویدئو کنفرانس با دستور رییس جمهور افتتاح شد.

این طرح با ظرفیت تولید ۹۵ هزار تن گلوکز، گلوتن و نشاسته در شهرستان شاهین شهر و میمه استان اصفهان تکمیل و افتتاح شد و بهره‌برداری از این طرح، موجب افزایش ظرفیت در صنعت یاد شده به‌میزان ۸.۷ درصد شد.

به گزارش ایسنا و به نقل روابط عمومی استانداری اصفهان طرح توسعه شرکت کیسه طلایی زاینده رود تولید کننده انواع لمینت گونی چتایی پلی پروپیلن و نخ سی اف پروپیلن نیز امروز در ادامه سفر معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت به استان به بهره برداری رسید. 

این طرح با ۳۴۰ میلیارد ریال  سرمایه گذاری برای ۱۲۱ نفر فرصت شغلی به وجود آورده است.

همچنین امروز در نشستی با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و تعدادی از منتخبان طرح‌های صنعتی بالای ۹۰ درصد استان در خانه صنعت معدن و تجارت اصفهان مشکلات و موانع آنها مورد بررسی قرار گرفت.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در این مراسم گفت: از مجموع ۶۹ هزار طرح در حال اجرا در کشور ۱۲ هزار و ۸۰۰ طرح بیش از ۶۰ درصد پیشرفت دارد که فرصتی برای اشتغال ۴۶۱ هزار نفر را فراهم خواهد کرد.

سعید زرندی، افزود: جهت گیری وزارت صنعت معدن و تجارت در سال جهش تولید در قالب هفت محور برنامه ای و ۴۰ طرح برای سال جاری تعریف شده است.

وی ادامه داد: سه طرح از مجموع این ۴۰ طرح در زیر مجموعه سرفصل های با عنوان بهره وری سرمایه مطرح است که سه جهت گیری جدی امسال وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت محسوب می شود.

به گفته وی وزارت صمت در سال جاری به دنبال تکمیل طرح های نیمه تمام، بهره برداری از واحدهاییکه تعطیل شده و برگرداندن مجدد آنها به چرخه تولید با کمترین هزینه ممکن و افزایش ظرفیت و ارتقا واحدهای موجود است.

زرندی گفت: برنامه مدونی برای ادامه پویش‌های ملی تولید و تداوم امید در مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت در نظر گرفته شده و سرفصل های خوبی در این زمینه برای بازار سرمایه پیش بینی شده است.

وی با اشاره به شرکت شهدینه آران هشت بهشت، خاطرنشان کرد: این شرکت در حوزه صنایع غذایی کشور از صنایع پیشرو است.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با نگاه جدید به استفاده از پالایشگاه فرآوری غلات می توانیم نگاه جدیدی به حوزه امنیت غذایی کشور داشته باشیم و تک منبعی را جبران کنیم.

انتهای پیام