• چهارشنبه / ۱۸ تیر ۱۳۹۹ / ۱۰:۰۸
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 99041813375
  • خبرنگار : 71496

سازمان ملل بازگرداندن خانواده‌های داعشی به کشورهایشان را خواستار شد

سازمان ملل بازگرداندن خانواده‌های داعشی به کشورهایشان را خواستار شد

دبیرکل سازمان ملل با هشدار نسبت به خطر ویروس کرونا و وخامت شرایط اردوگاه‌های سوریه، تسهیل در بازگرداندن خانواده‌های داعشی‌ها از این اردوگاه‌ها به کشورشان را خواستار شد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی صباح ترکیه، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در کنفرانسی ضمن هشدار نسبت به اینکه خطرات ویروس کرونا موجب افزایش وخامت شرایط اردوگاه‌های سوریه می‌شود، تسهیل در بازگرداندن خانواده‌های داعشی‌ها به ویژه زنان و کودکان را از این اردوگاه‌ها به کشورشان خواستار شد.

گوترش اظهار کرد: سازمان ملل مسؤول تسهیل این ماموریت است چرا که خطرات کرونا شرایط امنیتی و انسانی دردناک موجود در این اردوگاه‌ها را تشدید می‌کند.

در اردوگاه‌ها و زندان‌های متعلق به نیروهای کرد، صدها پناهجو و خانواده‌ها و کودکان داعشی‌هایی که در شهرک الباغوز، آخرین پایگاه این گروه تروریستی تسلیم قسد (نیروهای سوریه دموکراتیک) شدند، در کنار هزاران تکفیری خارجی و خانواده‌هایشان با ملیت‌های مختلف ساکن هستند.

دبیرکل سازمان ملل در آغاز هفته مبارزه با تروریسم سازمان ملل اظهار کرده بود: ارزیابی کامل پیامدهای ویروس کرونا بر مساله تروریسم زودهنگام است اما همه این گروه‌ها تلاش می‌کنند از اختلاف‌ها و درگیری‌های داخلی و نیز ناکامی در حاکمیت و دیگر ستم‌ها برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنند.

گوترش در ادامه هشدار داد، داعش که پیشتر مساحت گسترده‌ای از سوریه وعراق را در کنترل خود داشت، تلاش می‌کند نیروهای خود را در هر دو کشور دوباره گرد هم آورد.

دبیرکل سازمان ملل افزود: این اپیدمی نقاط ضعف اشکال جدید و نوظهور تروریسم را از جمله استفاده نادرست از فناوری دیجیتال، حملات سایبری و بیوتروریسم را برجسته کرد.


انتهای پیام