• سه‌شنبه / ۱۷ تیر ۱۳۹۹ / ۱۸:۵۰
  • دسته‌بندی: فوتبال، فوتسال
  • کد خبر: 99041713108
  • خبرنگار : 71617

سعادتمند: در شرایط خوبی نیستیم/ برای تمدید قرارداد با بازیکنان وارد مذاکره شدیم

سعادتمند: در شرایط خوبی نیستیم/ برای تمدید قرارداد با بازیکنان وارد مذاکره شدیم

مدیرعامل استقلال می‌گوید درصد دیگری از پرداختی های موجود به کادر فنی و بازیکنان آبی پوشان پایتخت انجام شده است.

به گزارش ایسنا، احمد سعادتمند مدیرعامل استقلال در گزارش عملکرد ماهیانه خود خطاب به هوادران استقلال گفت: ما وظیفه داریم به صورت ماهانه گزارش عملکرد و مسائلی که مرتبط با باشگاه هست را به اطلاع شما برسانیم و چون شما را در باشگاه سهیم و شریک میدانیم، موظف هستیم که اطلاعات و فعالیت هایی که صورت گرفته یا میگیرد و بعضی از آن ها نتیجه بخش بوده است  و بعضی از آن ها هم در شرف اجرا هست را هر ماه به شما اطلاع دهیم. امیدوارم روزی برسد که گزارش عملکرد ماهانه ما در راستای توسعه زیرساخت و افزایش سرمایه و فعالیت های بزرگ اقتصادی برای باشگاه بزرگ استقلال با مشارکت شما عزیزان باشد.

او ادامه داد: من اینجا در درجه اول برای بازیکنان تیمم و خانواده عزیزشان آرزوی سلامتی میکنم. متاسفانه ۱۳ نفر از بازیکنان ما تست کرونای مثبت داشتند و من برای آن ها آرزوی سلامتی می‌کنم و امیدوارم در سلامت کامل بتوانند به باشگاه کمک کنند. همانطور که  همه عزیزان میدانند، ما در شرایط خوبی نیستیم و کرونا در چند استان کشور به حالت قرمز درآمده است و اگر توجه کرده باشید، هر ۹ دقیقه ما یکی از هم وطنان خود را از دست میدهیم. من در ابتدا ضمن آرزوی سلامتی برای همه عزیزان، استدعا میکنم همه موارد بهداشتی را رعایت کنیم مخصوصا ما که از خانه بیرون می آییم و خدمت خانواده می آییم، شست و شوی دست و استفاده از ماسک را نباید فراموش کنیم تا بتوانیم این ویروس خطرناک را ریشه کن کنیم.

سعادتمند افزود: اولین موردی که باید استحضار شما برسانم، با تلاشی که صورت گرفت، توانستیم بخشی از پرداختی های خود را به بازیکنان تیم، کادر فنی، سرپرست و کادر پزشکی انجام دهیم و ۲۶ نفر از عزیزان مطالبات خود را دریافت کردند و مابقی هم تا فردا و نهایتا تا پنجشنبه بخشی از مطالبات خود را میگیرند و امیدوارم که ما در بحث قراردادها تعهدات خود را اجرایی کنیم تا تیم بزرگسال ما که ویترین باشگاه است بتواند با آرامش خاطر بیشتری به کارش ادامه دهد.

مدیرعامل استقلال در ادامه اضافه کرد: بحثی که ما از هفته پیش آن را آغاز کردیم، گفت و گو و مذاکره اولیه با تعدادی از بهترین هایمان برای تمدید قراردادها بوده است که قطعا بعد از این دو هفته قرنطینه که بازیکنان ما باید استراحت کنند، مجددا تمدیدی های ما آغاز خواهد شد و ما تمام توان خود را خواهیم گذاشت که بتوانیم شاکله تیم را حفظ کنیم و بازیکنانی که  کنار هم هستند و از سرمایه های استقلال هستند را برای فصل بعد حفظ کنیم.

او خاطرنشان کرد: در گزارش دومین ماه عملکرد خودم در ۱۶ خرداد امسال عنوان کرده بودم ما گواهی بند «د» را برای کمپ مرحوم ناصر حجازی گرفتیم که از اداره کل مالکیت ها و داریی ها و سرمایه وزارت اقتصاد و دارایی دریافت شده است و خوشبختانه این را باید بگویم که ما در بخش کمپ حجازی، موافقت هیات وزیران برای واگذاری و صدور سند را در این یک ماه  گذشته نهایی کنیم و با یکی از سرمایه گذاران معتبر و چند سرمایه گذار دیگر تلاش می کنیم تا برای خاطر جمعی هواداران، کمپ حجازی به بازه زمانی یک سال و نیم تا ۲ سال به یک کمپ استاندارد تبدیل کنیم، نقشه های این مساله تهیه شده است و ما پیگیر سند مالکیت برای باشگاه استقلال بودیم که این اتفاق هم در حال رخ دادن است. ما هم در بخش ورزشگاه مرغوب کار و کمپ ناصر حجازی پیگیری های لازم را انجام میدهیم. همچنین ما در خصوص استادیوم امام رضا که از طریق شهرداری محترم به ما واگذار شده است برای هم سویی با یکی از زمین هایی که متعلق به اداره کل ورزش و جوانان استان تهران است، می‌خواهیم آن را به دارایی های باشگاه اضافه کنیم. به طور قطع استادیوم مرغوب کار و کمپ حجازی دارد مراحل پایانی خودش را طی میکند و این مساله میتواند ما را در افزایش سرمایه و ورود به بورس به ما کمک کند. در این سه ما گذشته فاز به فاز فعالیت ها انجام شده است. نقشه های UTM تهیه شده است. گواهی بند «د» گرفته شده است و مصوبه هیات وزیران و حتی صورت جلسه تغییر و تحول مرغوب کار برای صدور سند به اداره کل ثبت و اسناد استان تهران ارسال شده است. چون ما دارایی خود را افزایش می‌دهیم، این مساله می‌تواند باشگاه را برای سرمایه گذاری اقتصادی کلان دیگر و مشارکت بنگاه های اقتصادی به ما کمک کند.

مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: ما حدود دو هفته پیش یک جلسه بسیار خوب با یکی از مدیران ارشد یک مجموعه هلدینگ اقتصادی برگزار کردیم و قرار شد که در فضاهای مشترک بتوانیم اقدامات خوبی برای باشگاه و شرکت مقابل انجام دهیم. یکی از موضوعاتی که به تصویب رسید و پیش نویس آن تهیه شده است و فکر میکنم تا دو روز آینده به تفاهم نامه اش امضا شود، بحث راه اندازی قطعی موزه استقلال در یکی از بهترین نقاط شهر تهران است که من در گزارش بعدی اطلاع  میدهم. دوستان به من میگویند تاریخ ندهید اما من تاریخ را میگویم چون خودم را موظف میکنم کاری که انجام میدهم توسط خودم و همکاران خودم و زیرمجموعه باشگاه، با تلاش بیشتر و سرعت بیشتر نهایی شود. تلاش ما این است در  گزارش بعدی بتوانیم این موزه را که تالار افتخارات باشگاه است را ارائه دهیم و در این موزه بنا داریم مراسم های زیادی را در آنجا برگزار کنیم. مراسم هایی که مربوط به بازیکنان ما در رده های مختلف در تیم بزرگسالان است. حتی در بخش واگذاری به خیلی از مراسم هایی که هواداران ما میخواهند برگزار کنند، میتوانیم این فرصت را بدهیم. امیدوارم این وضعیت  کرونا از کشور خارج شود تا این موزه را چه در بخش فرهنگی و اقتصادی و چه در بخش ورود هوادار به موزه، در بهترین نقطه تهران و در مجلل ترین ساختمان های تهران راه اندازی کنیم. اتفاقات اولیه و مذاکرات نهایی با مدیران ارشد و پیش نویس تفاهم نامه آماده شده است و امیدوارم تا شنبه بتوانیم این قرارداد را نهایی کنیم و شروع به  چیدمان و طراحی این موزه کنیم.

سعادتمند در ادامه گفت: موضوع بعدی قرارداد باشگاه استقلال با چندین شرکت بزرگ اقتصادی است. اگر چه ما در شرایط اقتصادی خوبی قرار نداریم اما با تلاش دوستانم در بخش معاونت اقتصادی و دیگر دوستان باشگاه، توانستیم جلسات بسیار خوبی با مدیران اول شرکت های بزرگ اقتصادی کشور داشتیم که پیش نویس قرارداد در این چند مذاکره آماده شده است و این قراردادها می‌تواند کمک بسیار شایانی به استقلال  کند که ما درآمد آن را در بخش های مختلف به ویژه در رده های پایه و توسعه های زیرساخت خود هزینه خواهیم کرد. فکر می‌کنم این قراردادها نقطه عطفی برای آینده استقلال باشد. امیدوارم با نظارت دستگاه های نظارتی و حمایت هواداران این قرارداد ها بتواند کمک بسیار بزرگی برای تامین منابع باشگاه استقلال کند. رونمایی از این قراردادها به زودی صورت میگیرد و میتواند برای باشگاه مثمر ثمر باشد.

مدیرعامل استقلال خاطرنشان کرد: بحثی که همه عزیزان میدانند، ما برای ترمیم و تقویت هیات مدیره، دو تا از عزیزان یعنی آقای مهندس زبده و عبدیان به جمع هیات مدیره ما اضافه شدند. من از زحمات آقای کامران منزوی تشکر میکنم. هیات مدیره بیشتر به سمت فعالیت های اقتصادی رفته است  و در جلسه ای که دیروز (دوشنبه) برگزار کردیم، همه هم قسم شدیم که مشکلات و موانع باشگاه را برطرف کنیم و همه در تلاش هستند که بتوانند به باشگاه کمک کنند. یکی از مواردی که دغدغه های باشگاه بود، بحث کارگزار قبلی و فعلی استقلال بود که خوشبختانه با جلساتی که داشتیم، این قرارداد در مرحله نهایی فسخ است و آقای خلیل زاده در این بخش زحمت کشیدند و قرار است تا چهارشنبه صورت جلسه نهایی آن را تقدیم دادسرا کنیم و این پرونده بسته شود تا کارگزار جدید بتواند با آرامش بیشتری برای پرداخت های باشگاه اقدام کند. از همه دوستانی دراین بخش زحمت کشیدند، تشکر میکنم. اگر چه ما دو سه بار به دادسرا احضار شدیم اما برای موفقیت باشگاه استقلال هر کاری که از دستمان بر بیاید انجام میدهیم و خوشحالم از اینکه توانستیم منافع باشگاه را در نظر بگیریم و در این بخش با اقاله این قرارداد، همه رضایت خودشان را اعلام میکنند و باشگاه دارد به صورت تدریجی مشکلات قراردادی خود را حل میکند تا ما بتوانیم به یک نقطه مطلوب برسیم و برای اتفاقات بزرگ و بهتر خودمان را آماده کنیم.

سعادتمند اظهار کرد: من به خاطر این یک روز با تاخیر گزارش خود را ارائه دادم، چون ما بنا داشتیم امروز (سه شنبه) از ۱۰ روز پیش اپلیکیشن باشگاه را بالا بیاوریم  و با حضور همه ورزشکارهایمان و خانواده هایشان در یک مراسم مجلل و باشکوه از این مساله رونمایی کنیم. حتی مذاکرات متعددی برای پخش این مراسم انجام دادیم. از پیشکسوتان و همه رسانه ها و همه کسانی از این رونمایی به ما کمک کنند خواستیم دعوت کنیم اما به خاطر مسائل کرونا و به این خاطر که بازیکنان درگیر مثبت شدن تست کرونایشان شدند، مجبور شدیم این رونمایی را به صورت آنلاین انجام دهیم. ما یک سوپر اپ را  پیش بینی کردیم و این میتواند به باشگاه کمک کند و ارتباط خوبی با هوادار بگیرد و هوادار خیلی از مواردش را میتواند در آنجا مطرح کند و قابلیت ارتباطی و الکترونیکی بسیار خوبی دارد و قابلیت هایی که شاید جزو محدود اپلیکیشین هایی باشد که میتواند خدمات بیشتری به هواداران ما تقدیم کند.

احمد سعادتمند گفت: بر اساس مذاکراتی که با هلدینگ اقتصادی مجموعه ورزشی انقلاب داشتیم، توانستیم تا پایان پاییز استخر چهار فصل مجموعه انقلاب را به صورت رایگان تامین کنیم که البته بعد از این اتفاقاتی که افتاده است، امیدوارم هر چه سریع تر بازیکنان برگردند و بعد از تمرین ها به آنجا بروند. در حال حاضر چمن، سالن بدنسازی، استخر و همه مواردی که اگر چه همه رایگان و در اختیار باشگاه است، اما هیچکدام از آن ها برای ما نیست. به همین دلیل ما باید تلاش کنیم تا فضاهایی را ایجاد کنیم و بسازیم که برای خود باشگاه استقلال باشد که امیدوارم این اتفاق با کمک شما هوادران و سرمایه گذارانی که عاشق استقلال هستند صورت بگیرد.

مدیرعامل استقلال درباره پرونده شفر و بویان گفت: ۳ ضرب الاجل از پرونده بویان گذشته است و رای این پرونده قطعی به حساب می آید. رای شفر هم همینطور است و ما قسمت اعظمی پرداخت بویان را با فیفا مکاتبه کردیم و قرار است از مطالبات خود از فیفا پول این بازیکن را پرداخت کنیم و بقیه آن پول را خودمان پرداخت کنیم. خطری ما را تهدید نمی‌کند. حتی اگر جریمه ای یا احکامی صادر شود، به محض پرداخت این پول ما مشکل نخواهیم داشت. ما چون از طریق فیفا بحث کرونا را تحت عنوان فورس ماژور در قراردادها لحاظ شده است، دفاعیات خود را در خصوص پرونده شفر ارسال کردیم. دیروز (دوشنبه) کمیته انضابطی فیفا تشکیل شده و دفاعیات ما و پرونده ای که از قبل برای شفر قطعی شده بود، مطرح خواهد شد و منتظر آرای فیفا هستیم  چون رقم در هر دو بخش سنگین است و امیدوارم این دو موضوع را  حل کنیم تا مرحله به مرحله اقدامات خود را انجام دهیم.

سعادتمند گفت: اتفاقاتی که در این دو سه روز افتاده است، خیلی برای ما قابل هضم نیست. چون استقلال و استقلالی می‌جنگد. استقلال دروغ نمی‌گوید و شرف دارد و عزت دارد و بارها در داخل و خارج کشور باعث افتخار شده است. در قاره کهن استقلالی به عنوان یک افتخار محسوب می‌شود. باشگاه استقلال پر افتخارترین باشگاه است و دلیلی ندارد که تمارضی داشته باشیم  و این تمارض هرگز از باشگاه استقلال طی 75 سال گذشته دیده نشده است. بنابراین دوستان زیاد خود را به آب و آتش نزنند. ما مرد و مردانه در میدان مسابقه هستیم و آماده مسابقه بوده و هستیم و تمام تلاش ما برای کسب افتخار بیشتر و ستاره سوم برای باشگاه است که دور از دسترس نیست و در آینده نزدیک متصور است. از همه مهم تر، سلامتی بازیکنان ما و تیم های دیگر و مردم کشورمان در اولویت قرار دارد و به ویژه آرزوی سلامتی برای خانواده های خوب ورزشکارهایمان دارم  که دارند، تحمل می‌کنند. ورزش قهرمانی ورزش سختی است و ورزشکاران دور از خانواده هستند. امیدوارم به زودی همه عزیزان را در سلامت کامل ببینیم. از همه هواداران تشکر میکنم که ما را تحمل میکنند. ما می آییم و صحبت میکنم و دوست داریم هر اتفاقی در باشگاه می افتد را به سمع و نظر شما برسانیم. چون همانطور که در ابتدای صحبت های خود گفتم، شما هم سهامدار و شریک این باشگاه هستید و صاحبان اصلی این باشگاه شما هستند. امیدوارم همه شما عزیزان در سلامت کامل در کنار خانواده به سر ببرید که با نفس گرم شما ما بتوانیم همه توان خود را بگذاریم تا استقلال همان آقایی خود ش را در آسیا داشته باشد و موفقیت های پی در پی را کسب کند. به امید دیدار در فرصت های بعد.

انتهای پیام