• پنجشنبه / ۱۹ تیر ۱۳۹۹ / ۰۵:۱۵
  • دسته‌بندی: سیاست داخلی
  • کد خبر: 99041712894
  • خبرنگار : 71511

نماینده پیشین مجلس: ماسک زدن باید به یک فرهنگ تبدیل شود

نماینده پیشین مجلس: ماسک زدن باید به یک فرهنگ تبدیل شود

یک نماینده اسبق مجلس گفت: برای مبارزه با کرونا باید رعایت پروتکل‌های بهداشتی همانند ماسک زدن را به یک فرهنگ تبدیل کنیم.

عبدالواحد فیاضی در گفت‌وگو با ایسنا، در ارتباط با ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا، اظهار کرد: یکی از آسیب های مهمی که دنیا را تهدید می‌کند، بحث ویروس کرونا است. این ویروس تمام  کنش‌های زیستی بشر امروز مثل روابط اقتصادی، تصمیمات سیاسی و اقدامات فرهنگی را به نوعی درگیر کرده است. تمام مردم جهان در شرایط بد اقتصادی هستند، سیاستمداران تصمیماتشان را بر پایه آمار گسترش کرونا می‌گیرند و بسیاری از آداب و رسوم در سایه کرونا از بین رفته است.

وی ادامه داد: کرونا روابط اجتماعی را محدود کرده است. برای مبارزه با کرونا به این نتیجه رسیده اند که بهترین کار پیشگیری است. با توجه به گرما و مشکلات عده‌ای در تهیه ماسک می‌توان حدس زد که چرا عده ای هنوز از این روش پیشگیرانه برای محافظت خود و اطرافیانشان استفاده نمی‌کنند؛ اما باید جلوی این سهل انگاری ها را گرفت. 

فیاضی تصریح کرد: ماسک زدن و سایر روش‌های پیشگیرانه باید به یک رفتار اجتماعی در اجتماعات، خانواده و  محل کار  تبدیل شود.

وی ادامه داد: در شرایطی که متاسفانه در موج  دوم کرونا آمار مرگ و میرهای ناشی از این بیماری افزایش یافته است، تاکید می‌کنم که راهی جز رعایت موارد بهداشتی نداریم و برای مبارزه با کرونا باید رعایت پروتکل‌های بهداشتی همانند ماسک زدن را به یک فرهنگ همگانی تبدیل کنیم.

انتهای پیام