• سه‌شنبه / ۱۷ تیر ۱۳۹۹ / ۱۲:۲۱
  • دسته‌بندی: فرامنطقه ای
  • کد خبر: 99041712666
  • خبرنگار : 71477

امید زاخارووا به تحقق همکاری بالقوه روسیه، چین و آمریکا

امید زاخارووا به تحقق همکاری بالقوه روسیه، چین و آمریکا

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه تاکید کرد، مسکو، پکن و واشنگتن می‌توانند بدون رویارویی و تقابل با یکدیگر کار کنند و وزارت امور خارجه روسیه امیدوار است که همکاری بالقوه آن‌ها به شیوه‌ای سازنده به حقیقت بپیوندد.

به گزارش ایسنا، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در مصاحبه‌ای با خبرگزاری تاس گفت: روابط میان مسکو، پکن و واشنگتن بسیار پیچیده و جالب است. فکر می‌کنم تاریخ روابط بین‌الملل می‌تواند با ارزیابی آن‌ها مطالعه شود.

این سخنگو تاکید کرد: من ابتدا در کتاب‌هایی که در کتابخانه پدرم بود، سپس در دانشگاه و پس از آن در کار درباره مثلث روسیه-آمریکا-چین مطالعه کردم. همیشه معتقد بودم زمانی می‌رسد که ما بر پیامدهای رویارویی مستقیم غلبه خواهیم کرد و قرن بیست و یکم به این مثلث فرصت همکاری با یکدیگر را در یک سطح فکری کاملا متفاوت خواهد داد.

وی افزود: امیدوارم همکاری بالقوه این مثلث به شیوه‌ای سازنده تحقق یابد. اگر بخواهم صریح بگویم، سه یا چهار سال پیش تصور چنین سطح از رویارویی میان واشنگتن و پکن که شامل جنگ‌های تجاری، تحریم و لیست‌های سیاه باشد، بسیار سخت بود. شاید کسی چنین چیزی را می‌توانست پیش‌بینی کند اما نه در سطح امروز.

انتهای پیام