• سه‌شنبه / ۱۷ تیر ۱۳۹۹ / ۱۲:۰۴
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 99041712629
  • منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان:

نمونه‌گیری ویروس کرونا در اردستان از افراد زیر ۶۰ سال گرفته نمی‌شود

نمونه‌گیری ویروس کرونا در اردستان از افراد زیر ۶۰ سال گرفته نمی‌شود

ایسنا/اصفهان مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان گفت: بر اساس ابلاغ دانشگاه علوم پزشکی، از این پس تست و نمونه‌گیری ویروس کرونا از افراد زیر ۶۰ سال و همچنین زندانیان گرفته نمی‌شود.

حسن ذبیحی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس ابلاغیه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از این پس تست و نمونه‌گیری ویروس کرونا از افراد زیر ۶۰ سال و همچنین زندانیان گرفته نمی شود. این افراد اگر علائم بیماری داشته باشند، تنها به آنان توصیه می‌شود که خود را قرنطینه کنند و ماسک بزنند.

وی گفت:هم‌اکنون در اردستان بیش از ۱۰۰ بیمار مبتلا به بیماری کووید۱۹ در منزل قرنطینه هستند. شبکه بهداشت در حد تعهدنامه و توصیه در مورد این افراد عمل می‌کند که از منازل خود خارج شوند. هیچ‌گونه الزام و یا برخورد قانونی با این افراد که توصیه‌های بهداشتی شبکه بهداشت درمان را رعایت نکنند وجود ندارد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان با اشاره به گلایه شهروندان در مورد وضعیت تهیه ماسک در شهرستان، تصریح کرد: خوشبختانه مشکل کمبود ماسک در داروخانه ها نداریم، ولی شبکه بهداشت بودجه‌ای که بتواند ماسک رایگان در اختیار مردم بگذارد، ندارد. از ادارات بهداشتی، کمیته امداد و خیریه‌های مردمی درخواست داریم برنامه‌هایی برای تامین ماسک رایگان برای شهروندان داشته باشند.

ذبیحی با بیان اینکه به تمام ادارات ابلاغ شده که هیچ گونه خدماتی به افرادی که موازین بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و ماسک نمی زنند نداشته باشد، گفت: در شهرستان اردستان تاکنون ۳۰۰ نقطه به منظور کنترل‌های بهداشتی شناسایی شده و همچنان این شناسایی‌ها تداوم دارد. در بازدیدهای انجام شده اخطارهایی را نیز به آن‌ها داده‌ایم، چراکه بعضی از مراکزی مانند بانک ها زمینه شیوع بیماری را فراهم کرده‌اند که باید مراقب باشند تا ریسک  ابتلا را بیشتر بالا نبرند.

انتهای پیام