• دوشنبه / ۱۶ تیر ۱۳۹۹ / ۰۹:۴۳
  • دسته‌بندی: سیاست خارجی
  • کد خبر: 99041611588
  • خبرنگار : 71038

برهانی: وزارت خارجه درباره مصالحه فتح و حماس موضع‌گیری کند/ جای حمایت ایران خالی است

برهانی: وزارت خارجه درباره مصالحه فتح و حماس موضع‌گیری کند/ جای حمایت ایران خالی است

یک کارشناس مسائل فلسطین با اشاره به مصالحه فتح و حماس، از نقش کمرنگ ایران در حمایت از این توافق انتقاد و تاکید کرد که دیپلماسی منطقه‌ای کشورمان هم باید به حرکت درآید و نقش فعالی در این زمینه ایفا نماید.

به گزارش ایسنا، سید هادی برهانی، کارشناس مسائل فلسطین با اشاره به تلاش رژیم صهیونیستی برای الحاق بخشی از کرانه باختری به راضی اشغالی و تحولات روزهای اخیر گفت: موضع مشترک فتح و حماس در برابر موضوع الحاق و تصمیم این دو برای هماهنگی و وحدت در مقابله با تلاش‌های رژیم صهیونیستی برای انضمام کرانه احتمالا مهمترین تحول این موضوع در روزهای اخیر می باشد.


این استاد دانشگاه تهران درباره موضع کشورمان در قبال این تحول و مصالحه فتح و حماس هم گفت: ایران تا این لحظه واکنش خاصی نشان نداده و سکوت کرده است. سایر طرف‌های اصلی منطقه ای مانند ترکیه و روسیه موضع گرفته‌اند و از این تحول استقبال کرده اند.

وی ادامه داد: دیپلماسی منطقه ای کشورمان هم باید به حرکت درآید و نقش فعالی ایفا نماید و موضع بگیرد. استقبال ایران از این تحول و مصالحه فتح و حماس موجب تقویت این مصالحه خواهد شد زیرا ایران حامی اصلی یکی از طرف‌های این ابتکار به حساب می آید. همچنین این استقبال در راستای موضع کلی جمهوری اسلامی است که از تشریک مساعی و همبستگی همه نیروهای منطقه در برابر اشغالگری و تجاوزات رژیم صهیونیستی حمایت می کند.

انتهای پیام