• یکشنبه / ۱۵ تیر ۱۳۹۹ / ۱۶:۱۶
  • دسته‌بندی: علم و فناوری ایران
  • کد خبر: 99041511283
  • خبرنگار : 30057

با حضور معاون علمی رئیس‌جمهور صورت گرفت

راه‌اندازی مرکز نوآوری کسب‌وکارهای داده‌محور کتابخانه ملی

راه‌اندازی مرکز نوآوری کسب‌وکارهای داده‌محور کتابخانه ملی

مرکز نوآوری و توسعه کسب‌وکارهای داده محور سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با حضور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور افتتاح شد.

به گزارش ایسنا، با برگزاری مراسمی با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور، مرکز نوآوری و توسعه کسب‌وکارهای داده محور سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران راه اندازی شد. افتتاح این مرکز  در راستای توانمندسازی تیم‌های استارتاپی بوده است.

این مرکز به عنوان ناظر زیست بوم فناوری‌های کتابخانه و آرشیوی راه‌اندازی شده است و بستر فعالیت برای تیم‌های فعال حوزه فناوری‌هایی چون "هوش مصنوعی" و "کلان داده‌ها" را فراهم می‌کند که این بستر با همکاری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران ایجاد شده است.

در این مرکز تیم‌های استارتاپی از خدماتی مانند ️"فضای کار اشتراکی"، "کافه رویداد"، "آکادمی لیب‌تک" (کسب و کارهای نوپای کتابداری و آرشیوی) و سالن جلسات مشترک" بهره‌مند خواهند شد.

مرکز نوآوری و توسعه کسب‌وکارهای داده‌محور سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران توسط بخش خصوصی و با نظارت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران راه‌اندازی شده است.

راه‌اندازی این مرکز پیرو امضای تفاهم‌نامه میان سازمان اسناد و کتابخانه ملی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بوده است.

انتهای پیام