• یکشنبه / ۱۵ تیر ۱۳۹۹ / ۱۰:۵۰
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 99041510831
  • خبرنگار : 71560

بررسی مسائل سیاست خارجی در مجلس

سلیمی: چرا زمانی که آمریکا از برجام خارج شد شکایت نکردید

سلیمی: چرا زمانی که آمریکا از برجام خارج شد شکایت نکردید

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد وزارت خارجه در خصوص برجام گفت: چرا زمانی که آمریکا از برجام خارج شد شکایت نکردید، شاید از مکانیسم ماشه ترسیدید.

به گزارش ایسنا، علیرضا سلیمی در جریان جلسه علنی مجلس شورای اسلامی و بررسی مسائل حوزه سیاست خارجی و دیپلماسی اقتصادی با حضور وزیر امور خارجه بیان کرد: آقای ظریف چگونه با گروه 1+5 با لبخند مذاکره می‌کنید اما هرگاه به مجلس شورای اسلامی می‌آیید با توپ و تشر آمده‌اید آیا ما خودی هستیم یا خودی نیستیم؟ شما باید تمرین کنید تا حرف نمایندگان مردم را به جان بخرید. شما مذاکره کردید تا فشار بر معیشت مردم وارد نشود. آیا نتیجه مذاکره شما دلار 20 تومانی نشد؟ آیا شما نمی‌دانید قیمت مسکن به کجا رسیده است؟ و این نتیجه عملکرد شما است؟

وی در ادامه اظهار کرد: رییس جمهور می‌گوید اگر آمریکایی‌ها در حوزه سیاسی کاری کنند اقدام خاصی انجام خواهیم داد. شما گفتید که ما کلاه بر سر اوباما گذاشتیم اگر اینگونه است چرا زمانی که آمریکا از برجام خارج شد شکایت نکردید؟ چون ترسیدید از مکانیسم ماشه استفاده کند.

نماینده مردم محلات تصریح کرد: شما برای آزادی دیپلمات‌های زندانی ما چه کردید؟ برخی از آنها بیش از یکسال است که در زندان هستند آقای ظریف شما می‌گویید اصلاح طلب و اصولگرا نمی‌شناسید اما در برخی میتینگ‌های احزاب اصلاح طلب سخنرانی داشتید و ما می‌دانید چه مطلبی گفته‌اید، شما می‌گوید که آمریکا ابرقدرت نیست پس چرا در دانشگاه تهران، ملت و دانشگاهیان را از بمب‌های آمریکایی می‌ترسانید کاش از همان ابتدا درک می‌کردید که آمریکا ابرقدرت نیست. تاریخ در خصوص برجام قضاوت خواهد کرد، اما نه آنگونه که شما می‌گویید.

انتهای پیام