• شنبه / ۱۴ تیر ۱۳۹۹ / ۱۲:۴۱
  • دسته‌بندی: آذربایجان شرقی
  • کد خبر: 99041410135
  • منبع : شهرداری تبریز

مدیرکل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی مطرح کرد

تملک، مرمت و احیای اماکن تاریخی با مشارکت شهرداری

تملک، مرمت و احیای اماکن تاریخی با مشارکت شهرداری

ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: بر اساس تفاهم نامه‌های که با شهرداری تبریز منعقد کردیم، حرکت‌های خوبی در خصوص تملک، بازساز، مرمت و احیای بناهای تاریخی ما انجام گرفته است.

احد حمزه‌زاده در بازدید جمعی از نمایندگان مجلس، اعضای شورای شهر و شهردار تبریز از پروژه نیابتی مقبره دوکمال، اظهار کرد: چندین پروژه شاخص گردشگری را با مشارکت شهرداری تبریز آغاز کردیم که یکی از آن‌ها پروژه مقبره دو کمال در بیلانکوه است که چند سال از آغاز آن می‌گذرد و امیدواریم با ورود شهرداری عملیات اجرایی آن تسریع یابد.

وی ادامه داد: خانه موزه ستارخان، مجموعه ربع رشیدی نیز پروژه‌هایی هستند که شهرداری تبریز در آنها ورود کرده است و یک پروژه شاخص مشارکتی دیگر که شهرداری عهده دار ساخت آن شده، پروژه مقبره‌الشعرا است که مجموعه‌ای از دستگاه‌ها نیز در آن حضور دارند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری تبریز، وی با اشاره به طرح ماندگاری گردشگر در شهر تبریز خاطرنشان کرد: این مجموعه‌های فرهنگی و تاریخی در جهت افزایش پتانسیل گردشگری استان تملک، مرمت و احیا می شوند تا بتوانیم طول ماندگاری گردشگر در تبریز را افزایش داده و به یکی از مقاصد سفر گردشگران داخلی و خارجی تبدیل شود.

انتهای پیام