• شنبه / ۱۴ تیر ۱۳۹۹ / ۰۰:۳۲
  • دسته‌بندی: سیستان و بلوچستان
  • کد خبر: 99041409753

استاندار سیستان و بلوچستان: حلقه‌های مفقوده در مسائل فرهنگی شناسایی شود

استاندار سیستان و بلوچستان: حلقه‌های مفقوده در مسائل فرهنگی شناسایی شود

ایسنا/سیستان و بلوچستان استاندار سیستان و بلوچستان گفت: حلقه‌های مفقوده در مسائل فرهنگی برای اثرگذاری بیشتر در جامعه باید توسط کارشناسان شورای انقلاب فرهنگی کشور شناسایی شود.

احمدعلی موهبتی در دیدار با هیات نمایندگان دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، در استانداری، اظهارداشت: شورای عالی انقلاب فرهنگی باید مسائل و مشکلات حوزه فرهنگی را توسط کارشناسان خبره و متناسب با شرایط جغرافیایی و فرهنگی هر منطقه شناسایی کند.

وی بیان کرد: در حوزه فرهنگ یک سری ویژگی‌هایی وجود دارد که توجه و رعایت کردن آنها بسیار حائز اهمیت است و نمی‌توان به سادگی از کنار آن گذشت.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: برای تحقق مسائل فرهنگی الزاماتی لازم است که از طریق تریبون‌ها، صدا و سیما و رسانه ها، ساخت فیلم و نخبگان جامعه انجام می‌شود.

وی اظهارداشت: مسائل فرهنگی را باید متناسب با افراد جامعه تدوین کرد تا از اثرگذاری بیشتری برخوردار باشد و بتوان به اهداف مدنظر رسید.

موهبتی تصریح کرد: اگر در سند فرهنگی کشور آحاد جامعه دیده نشوند این سند از اثرگذاری مطلوبی برخوردار نخواهد بود.

وی بیان کرد: توسعه فرهنگی باید در تمام بخش‌ها رخ دهد و دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی باید به دنبال این مسائل باشد.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: فرهنگ یک مفهوم ظاهری نیست بلکه معنایی، رفتاری و کرداری است و باید به این مسائل توجه کرد.

وی افزود: برای نوشتن اسناد فرهنگی باید با بطن جامعه ارتباط برقرار کنیم تا بتوان به یک سند قوی و قابل اتکا دست یافت.

موهبتی تصریح کرد: در مباحث فرهنگی باید به بطن یک مساله پی برد و از روی ظاهر نمی‌توان عمق یک مساله را فهمید.

وی تاکید کرد: اسنادی که در حوزه فرهنگی کشور نوشته می‌شود باید از روی تحقیق و پژوهش باشد که اگر غیر از این باشد، نمی‌تواند در جامعه تاثیر چشمگیری داشته باشد.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: متاسفانه برخی از افراد در تدوین اسناد بویژه اسناد فرهنگی، بجای تحقیق و بررسی میدانی از مناطق، صرفاً از روی شنیده‌هاعمل می‌کنند که نتایج اجرای این سندها گاهاً با آثار منفی مواجه می‌شود.

انتهای پیام