• جمعه / ۱۳ تیر ۱۳۹۹ / ۱۶:۵۱
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 99041309699
  • خبرنگار : 50176

مدیرکل دفتر حقوقی شرکت مدیریت منابع آب ایران:

قوانین ناظر بر تخلفات آبی در قالب سند ارائه شود/ فرهنگ‌سازی حقوقی کافی انجام نشده است

قوانین ناظر بر تخلفات آبی در قالب سند ارائه شود/  فرهنگ‌سازی حقوقی کافی انجام نشده است

ایسنا/لرستان مدیرکل دفتر حقوقی شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: قوانین ناظر بر تخلفات آبی به صورت بروشور و در قالب سند ارائه شود.

غلامرضا مدنیان در جلسه بررسی مسائل و مشکلات حقوقی شرکت آب منطقه‌ای لرستان، با اشاره به اجرای پویش الف - ب- ایران، اظهار کرد: باتوجه به شرایط کنونی وزارت نیرو در دو فضای کاری سازوکارها وساخت‌وسازها، وزیر نیرو محورهای زیادی را به‌عنوان بحث کاری مشخص کردند که درفضای سازوکارها بخش‌های عمده‌ای مربوط به مباحث حقوقی است و باتوجه به شرایط کنونی کشور ضروری است مباحث حقوقی در چارچوب قوانین اجرایی شود.

وی با بیان این‌که اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی از موارد بسیار مهم و تأثیرگذار در کاهش تخلفات است، تصریح کرد: نیاز است روابط عمومی با واحد حقوقی و سایر واحدهای شرکت ارتباط داشته و قوانین ناظر بر تخلفات آبی به صورت بروشور و در قالب سند روابط عمومی در هنگام عقد قرارداد به بهره‌برداران ارائه شود که این امر تأثیر به‌سزایی در کاهش تخلفات دارد.

مدنیان بیان کرد: یکی‌از مشکلات مهم در نظام حقوقی کشور در بخش آب این است که فرهنگ‌سازی حقوقی به اندازه کافی انجام نشده و مردم تصورمی‌کنند هر کار غیرقانونی که انجام دهند باید توسط شرکت قانونی شود.

مدیرکل دفتر حقوقی شرکت مدیریت  منابع آب ایران تأکید کرد: واحد حقوقی باید نکات قانونی، حقوقی و تخلفات درخصوص حد بستر و ‌حریم رودخانه‌ها و علائم هشداردهنده را به کمک روابط عمومی به اطلاع مردم برساند.

وی با اشاره به این‌که چنانچه اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی به نحو شایسته‌ای انجام شود از بسیاری از هجمه‌ها دور می‌شویم، عنوان کرد: در قانون توزیع عادلانه آب مشکلات و چالش‌های شرکت‌ها در ۱۰ محور پیش‌نویس شده و برای تصمیم‌گیری در بحث کلان و مدیریتی در مراحل بعدی قرار گرفته است.

مدنیان افزود: قانون جامع آب در گذشته کار شده و اکنون در صدد به روزرسانی آن هستیم و چارت دفاترحقوقی که باتوجه به تناسب اهمیت کار حقوقی با عملکرد شرکت لازم است به سمت تقویت چارت‌های حقوقی دفاتر گام برداریم.

انتهای پیام