• پنجشنبه / ۱۲ تیر ۱۳۹۹ / ۱۶:۳۲
  • دسته‌بندی: کرمانشاه
  • کد خبر: 99041209336
  • خبرنگار : 50184

رئیس فدراسیون خطاب به مسئولین هیات استان:

لیگ استانی ورزش زورخانه‌ای را در کرمانشاه فعال کنید

لیگ استانی ورزش زورخانه‌ای را در کرمانشاه فعال کنید

ایسنا/کرمانشاه رییس فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی گفت: با توجه به فضای رقابتی که بین استان‌های در ورزش زورخانه ای بوجود آمده، اگر هیات کرمانشاه هم تلاش نکند، از این کورس رقابتی جا می‌ماند.


مجتبی جوهری در مجمع انتخاباتی هیات ورزش‌های زورخانه ای و کشتی پهلوانی استان کرمانشاه که امروز (12 تیر) برگزارشد، بااشاره به رشد روز افزون جایگاه این ورزش در کشور، اظهار کرد: طی سالهای اخیر شرایطی را برای ورزش‌های زورخانه ای و کشتی پهلوانی ایجاد کرده‌ایم که تمامی استان ها با انگیزه بالا برای پیشی گرفتن از هم باهم رقابت می‌کنند.

وی تصریح کرد: تا چندسال پیش این ورزش تنها در دست چند استان بود که برای این رشته تصمیم گیری می‌کردند و سایر استان‌ها کناره گرفته بودند، اما اکنون با فضای رقابتی که داریم همه استان‌ها به میدان آمده اند.

رئیس فدراسیون ورزش‌های زورخانه ای و کشتی پهلوانی بااشاره به نظم و انضباط بی سابقه حاکم شده در این ورزش، افزود: با روند کنونی که در پیش گرفته‌ایم، ورزش‌های زورخانه ای و پهلوانی در سالهای آینده یکی از بهترین، پویاترین و علمی ترین ورزش‌های کشور خواهد شد.

وی تاکید کرد: در این شرایط از هیات کرمانشاه انتظار داریم باتوجه به پیشینه این ورزش در استان، از این قافله رقابتی عقب نمانده و همپای دیگر استان‌ها پیش برود.

جوهری خطاب به مسئولان هیات کرمانشاه تصریح کرد: برای اینکه از کورس رقابت با سایر استان‌ها جا نمانید، به ابلاغیه ها و دستورالعمل هایی که از سوی فدراسیون اعلام می‌شود، سریعا پاسخ دهید و شهرستان ها را بیشتر فعال کنید.

وی افزود: اگر رئیس هیات شهرستانی کم کاری می کند، او را کنار بگذارید و نیروی تازه نفس و با انگیزه ای جایگزین کنید، چراکه نیروهای کم کار و بی انگیزه به شهرشان ظلم می‌کنند.

رئیس فدراسیون ورزش‌های زورخانه ای و کشتی پهلوانی در ادامه خواستار فعال شدن لیگ استانی ورزش زورخانه ای کرمانشاه و حضور در لیگ برتر این ورزش شد، گفت: برخی از استان‌های مجاور کرمانشاه که تا همین چندسال در این ورزش بسیار از کرمانشاه عقب تر بودند، اکنون به جایی رسیده‌اند که چند تیم در لیگ برتر دارند. 

وی تصریح کرد: همچنین باتوجه به اینکه در حال حاضر تعداد 630 ورزشکار زورخانه ای در کرمانشاه داریم که چندان زیاد نیست، انتظار می‌رود که تعداد ورزشکار این رشته را افزایش دهید.

جوهری متذکر شد: برای توسعه بیشتر این ورزش  می‌توانید از طریق گسترش آن در سطح مدارس، ادارات، دانشگاه ها، کارخانجات و... وارد شوید، کاری که فدراسیون هم آن را آغاز کرده است.

وی در ادامه خواستار توجه به بخش کشتی پهلوانی در کرمانشاه هم شد و گفت: این رشته در حال حاضر کاملا از فدراسیون کشتی جدا شده و به فدراسیون ما آمده، لذا کامل آن را تحویل گرفته‌ایم و برای پیشرفت آن برنامه‌های مهمی داریم.

رئیس فدراسیون ورزش‌های زورخانه ای و کشتی پهلوانی بااشاره به برگزاری مسابقات کشتی پهلوانی سال گذشته و اهداء بازوبند پهلوانی به قهرمان این رقابت‌ها، اعلام کرد: اگر بیماری کرونا فروکش کند، برگزاری این رقابت‌ها و اهداء بازوبند پهلوانی سال 1399 را در کرمانشاه برگزار خواهیم کرد.

انتهای پیام