• پنجشنبه / ۱۲ تیر ۱۳۹۹ / ۱۱:۴۰
  • دسته‌بندی: هرمزگان
  • کد خبر: 99041209125
  • منبع : نمایندگی هرمزگان

محل شهادت ۲۹۰ مسافرهواپیمایی ایرباس در آب‌های خلیج‌‎فارس گلباران شد

محل شهادت ۲۹۰ مسافرهواپیمایی ایرباس در آب‌های خلیج‌‎فارس گلباران شد

ایسنا/هرمزگان محل شهادت ۲۹۰ مسافرهواپیمایی ایرباس در آبهای خلیج فارس که در روز ۱۲ تیر ماه سال ۶۷ از سوی ناو جنگی آمریکا با اصابت دو موشک به شهادت رسیدند، گلباران شد.

در این مراسم پس از نواختن مارش عزا و سرود جمهوری اسلامی ایران، شرکت کنندگان در حالی که غم و اندوه آکنده از این جنایت دل های آن ها را فرا گرفته بود با نثار شاخه های گل محل شهادت گلگون کفنان ۲۹۰ مسافر را در حوالی تنگه هرمز و هنگام در آبهای استان هرمزگان به یاد این شهدا گلباران کردند.

شرکت کنندگان به هنگام گلباران محل شهادت این عزیزان بار دیگر مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دادند و این جنایت جنگی و ضد بشری آمریکا را محکوم کرده و بار دیگر با آرمان های شهدا تجدید میثاق کردند.

در این مراسم نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، استاندار هرمزگان و مسئولان نظامی و اداری استانی و خانواده شهدای ایرباس حضور داشتند.

به گزارش ایسنا، در ۱۲ تیر سال ۱۳۶۷ هواپیمای ایرباس پرواز شماره ۶۵۵ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران که از مبدا بندرعباس به مقصد دبی در حال حرکت بود، بر فراز آب های خلیج فارس مورد اصابت دو موشک از سوی ناو آمریکایی وینسنس قرار گرفت و تمامی ۲۹۰ مسافر این پرواز به شهادت رسیدند.

انتهای پیام