• چهارشنبه / ۱۱ تیر ۱۳۹۹ / ۲۱:۳۳
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: 99041108932
  • خبرنگار : 50029

معاون سیاسی استانداری فارس عنوان کرد:

تشکیل بیش از ۶ هزار پرونده تعزیراتی در فارس

تشکیل بیش از ۶ هزار پرونده تعزیراتی در فارس

ایسنا/فارس رئیس کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانداری فارس با اشاره به تشکیل ۶ هزار و ۳۲ پرونده تعزیراتی در راستای مقابله با قاچاق کالا در سال گذشته، گفت: به بیش از پنج هزار و ۵۵٧ پرونده از مجموع کل پرونده‌ها رسیدگی شده است.

سید احمد احمدی‌زاده بعد از ظهر چهارشنبه ۱۱ تیر در یک کنفرانس خبری بیان کرد: از میان پرونده‌های تشکیل شده بیش از چهار هزار و ۵٣٧ پرونده دارای محکومیت قطعی است.

او با بیان اینکه از میان این پرونده‌ها متهمان بالغ بر هزار پرونده با ارائه مستندات تبرئه شده‌اند، افزود: میزان جریمه‌های وصولی حاصل از این پرونده‌ها نیز بیش از ٣٣٧ میلیارد ریال است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس همچنین تعداد پرونده‌های تشکیل شده طی سه ماه اول امسال را ۱۴۷۹ فقره ذکر و خاطرنشان کرد: از این تعداد به ۹۶۳ پرونده رسیدگی شده و ٧۶۶ پرونده نیز دارای محکومیت قطعی است.

احمدی‌زاده جریمه متهمان این پرونده‌ها را هم ۶۶ میلیارد ریال اعلام و به انهدام ۴۰ تن کالای سلامت محور قاچاق به ازیش ۹۰۰ میلیون تومان در سه ماه نخست امسال اشاره و اضافه کرد: اگر کالا سلامت محور و دارای مجوز علوم پزشکی باشد، امکان عرضه در بازار فراهم خواهد شد اما اگر مبدأ این کالاها مشخص نباشد و شرایط لازم که مورد تایید علوم پزشکی باشد را کسب نکند، باید منهدم شود. 

رئیس کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانداری فارس همچنین به نگهداری میزان مجاز ارزهای خارجی نیز هم اشاره و در این باره بیان کرد: حمل و نگهداری تا سقف ۱۰ هزار یورو و سایر ارزهای خارجی به همین میزان برای افراد مجاز است.

احمدی‌زاده تاکید کرد که اگر فردی قصد نگهداری بیش از میزان مجاز اعلام شده دارد، باید سه شرط دارا بودن سند موسسات اعتباری، رسید صرافی و یا اظهارنامه گمرکی را در اختیار داشته باشد.

او به پرونده‌های املاک تملیکی نیز اشاره و اضافه کرد: ۲ هزار و ۶۰۱ پرونده در این حوزه تشکیل شده که  یکهزار و ٧٨٩ پرونده به فروش رفته و بالغ بر ۴١۵ میلیارد ریال جذب شده است.
 
معاون استاندار فارس یادآور شد: در سه ماهه اول امسال ۵۳۲ پرونده تملیکی تشکیل شده که ٢٢۵ پرونده آن به فروش رسیده است.

احمدی‌زاده به سامانه جامع گمرکی هم اشاره کرد و با بیان اینکه استان فارس دارای بیشترین تعداد انبار در سطح کشور با  ۱۱۴ هزار انبار است، افزود: سامانه جامع گمرکی سامانه‌ای است که افرادی که از انبارها استفاده می‌کنند باید نسبت به ثبت کالاهایی که درون انبار نگه داشته شده  اقدام کنند.

معاون سیاسی استانداری فارس یادآور شد: اگر کالایی پس از مهلت زمان قانونی در سامانه جامع گمرکی ثبت نشود و نسبت به کشف آن توسط ماموران ذی ربط  کشف شود، اگر کالا داخلی باشد احتکار و اگر کالا خارجی باشند، کالای قاچاق قلمداد می‌شود.

انتهای پیام