• چهارشنبه / ۱۱ تیر ۱۳۹۹ / ۱۷:۰۸
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: 99041108825
  • خبرنگار : 50029

نجات یک زن از زیر آوار در شیراز

نجات یک زن از زیر آوار در شیراز
عکس آرشیوی است.

ایسنا/فارس رئیس سازمان آتش نشانی شیراز گفت: زن جوانی که حین خاکبرداری، زیر آوار مانده بود، با تلاش ماموران آتش‌نشانی نجات پیدا کرد.

محمدهادی قانع گفت: بر اثر گودبرداری غیر اصولی در شیراز، یک ساختمان ۲ طبقه فروریخت و این حادثه موجب بروز مشکل برای اعضای یک خانواده و زیر آوار ماندن یک زن جوان شد.

به گزارش ایسنا به نقل از آتش نشانی شیراز، قانع با بیان اینکه تلاش آتش نشانان منجر به نجات زن شد، گفت: این حادثه ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه روز سه شنبه ۱۰ تیر به آتش‌نشانی شیراز اعلام و بلافاصله تیم‌هایی از سه ایستگاه به همراه تیم تجسس به محل اعزام شدند.

وی با یادآوری اینکه محل وقوع حادثه کوچه ۱۵ خیابان کاوه در شیراز بود، گفت: طی این حادثه یک ساختمان دو طبقه مسکونی که در مجاورت ملک گودبرداری شده قرار داشت، تخریب شده و درون محوطه گودبرداری ریخته بود.

قانع دلیل ریزش ساختمان را گودبرداری غیراصولی اعلام و خاطرنشان کرد: اقدام به موقع نیروهای آتش نشانی، اعضای خانواده در همان لحظات اولیه از محل آوار خارج شدند، افزود: با توجه به اعلام گرفتارشدن زن جوان در زیر آوار ساختمان، عملیات جستجو به سرعت توسط تیم های تخصصی نجات ادامه پیدا کرد که خوشبختانه پس از دست یابی به موقعیت وی در زیر آوار و برداشتن خاک و نخاله ها، زن مصدوم نچات پیدا کرد.

رئیس آتش‌نشانی شیراز تاکید کرد که قبل از هرگونه اقدام به ساخت و ساز، باید در زمینه انجام محاسبات و اقدامات ایمنی، دقت لازم لحاظ شده و از وقوع اینگونه حوادث ممانعت شود.

انتهای پیام