• چهارشنبه / ۱۱ تیر ۱۳۹۹ / ۱۲:۱۴
  • دسته‌بندی: سمنان
  • کد خبر: 99041108396
  • منبع : نمایندگی سمنان

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه سمنان خبر داد:

قرارگرفتن دانشگاه سمنان در بین برترین‌های دنیا در نظام رتبه‌بندی موضوعی بین‌المللی شانگهای2020

 قرارگرفتن دانشگاه سمنان در بین برترین‌های دنیا در نظام رتبه‌بندی موضوعی بین‌المللی شانگهای2020

ایسنا/سمنان معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه از قرار گرفتن نام دانشگاه سمنان به عنوان یکی از برترین‌های دنیا در نظام رتبه‌بندی موضوعی بین‌المللی شانگهای ۲۰۲۰ خبر داد.

دکتر سیف‌الله سعدالدین 11تیرماه در حاشیه نشستی به همین مناسبت با اعلام این خبر اظهار کرد: دانشگاه سمنان توانست نام خود را در جدیدترین نظام رتبه‌بندی موضوعی بین‌المللی شانگهای ۲۰۲۰ در میان  دانشگاه‌های برتر جهان و 35 دانشگاه ایرانی ثبت کند.

وی اضافه کرد: رتبه‌بندی بین‌المللی شانگهای یکی از معتبرترین رتبه‌بندی‌های جهانی است که نتایج آن توسط دانشگاه شانگهای ژیائوتنگ منتشر می‌شود و در جدیدترین رتبه‌بندی آن که اخیراً منتشرشده است، نام ۳۵ دانشگاه ایرانی در حوزه‌های مختلف به چشم می خورد .

 معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان افزود: بر اساس این رتبه بندی در حوزه مهندسی عمران، دانشگاه سمنان رتبه 300 -201 جهانی، در حوزه مهندسی مکانیک، رتبه 300 -201 جهانی و در حوزه علوم و مهندسی انرژی رتبه 3۰۰-201 جهانی را کسب کرده است.

دکتر سعدالدین ادامه داد: این رتبه‌بندی بر اساس موضوعات در ۵۴ رشته دسته‌بندی‌شده است که در آن نام دانشگاه‌های پرافتخار ایرانی در ۳۳ موضوع ، ۱۶۸ بار در این نظام رتبه‌بندی تکرار شده است.

وی یادآوری کرد: نظام رتبه‌بندی شانگهای از سال ۲۰۰۹ منتشر می‌شود و شامل رتبه‌بندی دانشگاه‌ها در موضوعات علوم طبیعی، مهندسی، علوم زیستی، علوم پزشکی و علوم اجتماعی است.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه گفت : دانشگاه سمنان از سال 2018 در این رتبه‌بندی بین‌المللی با حوزه موضوعی مهندسی شیمی وارد شده و  در سال 2019 توانست در حوزه‌های موضوعی مهندسی عمران، مکانیک، علوم و مهندسی انرژی و مهندسی شیمی حائز کسب رتبه شود .
به گزارش ایسنا- اخیرا طی اعلام لیست دانشگاه های برتر آسیا توسط سیستم رتبه بندی تایمز نیز خوشبختانه دانشگاه صنعتی شاهرود با 50پله صعود نسبت به سال قبل در رتبه 350-300 دانشگاه های آسیا قرار گرفت.

انتهای پیام