• چهارشنبه / ۱۱ تیر ۱۳۹۹ / ۱۱:۳۳
  • دسته‌بندی: کهگیلویه و بویراحمد
  • کد خبر: 99041108341
  • خبرنگار : 50311

سرپرست شرکت آب منطقه ای استان خبر داد

رونق اشتغالزایی در کهگیلویه و بویراحمد با پروژه های آبرسانی

رونق اشتغالزایی در کهگیلویه و بویراحمد با پروژه های آبرسانی

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد سرپرست شرکت آب منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در آینده ای نزدیک با اتمام پروژه های آبرسانی در سطح استان اشتغالزایی نیز رونق خواهد یافت.

"آرش مصلح" در جلسه شورای اداری شهرستان بهمئی که با حضور نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، افزود: اگر ۱۱ میلیارد متر مکعب روان آب استان با احداث ۲۲ سد در سطح استان مهار شود، هیچ مشکلی در حوزه تامین آب نداریم که بخشی از این سدها در بهمئی است.
وی با بیان اینکه پروژه آبرسانی به بهمئی از سد کوثر سال ۹۰ کلنگ زنی شد، تصریح کرد: قبول داریم که سرعت پیشرفت پروژه قابل قبول نیست اما باید تمام همت خود را به کار ببندیم تا در کمترین زمان ممکن این طرح به بهره برداری برسد.
سرپرست شرکت آب منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: ۵۵ کیلومتر مسیر خط انتقال داریم و بیش از ۱۰۰ حوضچه کنترل فشار، دو ایستگاه و مخازن ذخیره لازم است.
مصلح با بیان اینکه ساخت مخزن ۱۵هزار متر مکعبی این پروژه کاری منطقی بود که به بهره برداری رسید، اظهار کرد: تلاش می کنیم نیمه دوم سال ۱۴۰۰ تمامی روستاها و شهر لیکک که در پروژه تعریف شدند آبرسانی شود.
وی ادامه داد: شرکت آب منطقه ای استان از تمام ظرفیت ها برای جذب و تخصیص اعتبارات استفاده می کند اما نقش نماینده مجلس در این میان بسیار حائز اهمیت است.
سرپرست شرکت آب منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: این پروژه برای تکمیل و به بهره برداری رسیدن نیاز به ۲۵۰میلیارد تومان اعتبار دارد که تاکنون ۶۰میلیارد آن تامین و تخصیص داده شده است.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمد، مصلح بیان کرد: حاضریم از حقوق کارمندان خود هم برای تکمیل این پروژه اختصاص داده شود تا هرچه سریعتر شاهد رسیدن آب سالم به مردم شریف بهمئی باشیم.
انتهای پیام