• چهارشنبه / ۱۱ تیر ۱۳۹۹ / ۱۰:۵۹
  • دسته‌بندی: سمنان
  • کد خبر: 99041108297
  • منبع : نمایندگی سمنان

جوان مرگ مغزی شاهرودی به 4 بیمار حیات دوباره بخشید

جوان مرگ مغزی شاهرودی به 4 بیمار حیات دوباره بخشید

ایسنا/سمنان بیمارستان امام حسین (ع)  شاهرود گفت: اهداء اعضای بدن جوان شاهرودی به چند بیمار در انتظار اهداء عضو حیات دوباره بخشید.

دکتر رضایی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: این دومین اهداء عضو ثبت شده در بیمارستان امام حسین شاهرود طی سال 99 است.

وی به تمجید از اقدام نوع‌دوستانه این خانواده نردینی پرداخت و افزود: زنده‌یاد محمدباقر صادقی ۲۸ ساله و اهل و ساکن روستای نردین در شهرستان شاهرود بود.

وی با بیان اینکه مرگ این جوان شاهرودی در بیمارستان امام حسین (ع) به وقوع پیوست ادامه داد: خانواده " محمدباقر صادقی "که در اثر تصادف دچار مرگ مغزی شده بود پس از انتقال به بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود و تایید مرگ مغزی، به اهدای اعضای فرزند خود رضایت دادند.                                         

ریاست بیمارستان امام حسین (ع)  شاهرود ادامه داد: با اعلام رضایت خانواده زنده‌یاد محمدباقر صادقی اعضاء شامل قلب ، کلیه ها و کبد وی روز  یکشنبه این هفته به چهار  بیمار نیازمند پیوند زده شد.

 دکتر رضایی  با اشاره به روند افزایشی اهداء عضو در این شهرستان خاطرنشان کرد: مرحوم صادقی، بیست و یکمین مورد اهدای عضو دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از سال ۱۳۹۸ تاکنون و دومین  مورد اهداء عضو ثبت شده در سال 99 بوده است.

انتهای پیام