• شنبه / ۷ تیر ۱۳۹۹ / ۱۰:۵۴
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 99040704808
  • منبع : نیروی انتظامی جمهوری اسلامی

لزوم افزایش تعاملات دیپلماتیک در راستای ارتقای امنیت مرزها

لزوم افزایش تعاملات دیپلماتیک در راستای ارتقای امنیت مرزها

فرمانده مرزبانی ناجا با تأکید بر لزوم افزایش تعاملات دیپلماتیک گفت: حراست از تمامیت ارضی ایران اسلامی وظیفه مرزبانان نیروی انتظامی است که باید برای اجرای هرچه بهتر آن، دانش علمی را افزایش دهیم تا بر ماموریت های محوله اشراف پیدا کنیم.

به گزارش ایسنا، سردار احمدعلی گودرزی در کارگاه تخصصی معاهدات و پروتکل‌های مرزی که در شهر جلفا آذربایجان شرقی برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مرزبانی بر لزوم برگزاری کارگاه‌های حقوقی تاکید کرد و گفت: در دنیای امروز باید حقوق همسایگی را بشناسیم و بر رعایت قوانین و مقررات مرزی اهتمام داشته باشیم.

وی با بیان اینکه مرزبانان مسئولیت سنگین حقوقی در نوار مرزی را بر عهده دارند، اظهارکرد: حراست از تمامیت ارضی ایران اسلامی وظیفه مرزبانان نیروی انتظامی است که باید برای اجرای هر چه بهتر آن، دانش علمی را افزایش دهیم تا بر ماموریت‌های محوله اشراف پیدا کنیم.

فرمانده مرزبانی ناجا با تاکید براینکه ایران با پنج کشور همسایه شامل ترکیه، عراق، روسیه، افغانستان و پاکستان توافق و پروتکل معاهداتی دارد، ادامه داد: انتظامات مرزی به مرزبانان اختیار می‌دهد که با تشریفات و پروتکل‌ها با کشور مقابل و همسایه تعامل و ارتباط داشته باشند.

 گودرزی بر حفظ و نگهداری علائم مرزی تاکید کرد و گفت: نگهداری صحیح علائم مرزی اهمیت ویژه‌ای دارد و باعث حفظ اقتدار سازمانی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می‌شود.

بر اساس اعلام سایت پلیس، وی با اشاره به اینکه ساخت و ساز در نوار مرزی خلاف مقررات است، خاطرنشان کرد: این اقدامات در مرز را باید رصد و از پیشرفت آن‌ها جلوگیری کنید.

فرمانده مرزبانی ناجا بر هوشمندسازی مرزبانی تاکید و تصریح کرد: نظم و انضباط عنصر اصلی موفقیت است و مرزبان در تراز انقلاب اسلامی باید به قوانین و مقررات مرزی آشنا باشد و انتظار می‌رود در جهت ارتقای امنیت و احساس امنیت در مناطق مرزی ارتباطات و تعاملات دیپلماتیک گسترده‌تر شود.
انتهای پیام