• چهارشنبه / ۴ تیر ۱۳۹۹ / ۱۶:۱۲
  • دسته‌بندی: خوزستان
  • کد خبر: 99040403581
  • خبرنگار : 50227

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خبر داد:

خشکه‌کاری برنج در ۲ هزار هکتار از اراضی کارون

خشکه‌کاری برنج در ۲ هزار هکتار از اراضی کارون

ایسنا/خوزستان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کارون با تاکید بر کشت برنج به روش خشکه‌کاری گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال در ۲ هزار هکتار از اراضی شهرستان کارون، برنج به روش خشکه‌کاری کشت شود.

جبار حمادی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آغاز کشت برنج در شهرستان کارون اظهار کرد: با تصمیمات اتخاذشده در تامین آب مورد نیاز کشاورزان، عملیات کشت برنج در شهرستان کارون در حال انجام است.

وی با اشاره به سطح زیر کشت این محصول افزود: تاکنون در یک هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی این شهرستان کشت برنج انجام شده و پیش‌بینی می‌شود سطح مزارع برنج کارون به ۵ هزار هکتار برسد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کارون با تاکید بر کشت برنج به روش خشکه‌کاری گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال در ۲ هزار هکتار از اراضی شهرستان کارون، برنج به روش خشکه‌کاری کشت شود.

حمادی افزود: صرفه‌جویی در آب مصرفی کشت برنج، علاوه بر ایجاد زمینه برای گسترش احتمالی سطح زیر کشت و افزایش تولید نهایی، از بروز مشکلات دسترسی آب برای سایر محصولات تابستانه و تخریب اراضی به صورت بالا آمدن سطح ایستابی و ماندابی جلوگیری می‌کند.

وی گفت: با توصیه‌هایی که از سوی کارشناسان کشاورزی نسبت به اصلاح روش کشت به صورت خشکه‌کاری ارائه می‌شود، بخشی از کشاورزان به کشت برنج با این روش روی آورده‌اند که می‌تواند منجر به کاهش ۳۰ درصدی مصرف آب شود.

انتهای پیام