• سه‌شنبه / ۳ تیر ۱۳۹۹ / ۲۲:۰۰
  • دسته‌بندی: خوزستان
  • کد خبر: 99040302834
  • خبرنگار : 50227

رئیس اتاق بازرگانی اهواز عنوان کرد:

قوانین و مقررات قدیمی، مانع فعالیت تولیدکنندگان

قوانین و مقررات قدیمی، مانع فعالیت تولیدکنندگان

ایسنا/خوزستان رئیس اتاق بازرگانی اهواز گفت: موانع بر سر راه تولیدکنندگان بسیار زیاد است و زمانی که موانع حذف شوند، می‌توانیم شاهد رونق تولید در کشور و استان خوزستان باشیم.

شهلا عموری در نشست رئیس‌کل دادگستری خوزستان با فعالان اقتصادی و صنعتی که امروز (۳ تیرماه) در شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: صنایع مادر استان خوزستان نه تنها به صنایع کوچک کمک نکرده‌اند بلکه در موارد زیادی باعث وارد کردن ضرر و زیان به این بخش شده‌اند و مشکلات فراوانی برای حوزه‌های پایین‌دستی به وجود آورده‌اند.

به گزارش ایسنا، افزود: بخش تولید با توجه به شرایط اقتصادی کشور در حال حذف شدن است و مشکلات و فشارهای بسیاری را متحمل شده است.

عموری بیان کرد: واحدهای تولیدی و صنعتگران با مشکلات مختلف مالیاتی، تورم و بیمه و رانت‌بازی مواجه هستند و این مسائل آنها را به تنگ آورده است.

رئیس اتاق بازرگانی اهواز تصریح کرد: موانع بر سر راه تولیدکنندگان بسیار زیاد است و زمانی که موانع حذف شوند، می‌توانیم شاهد رونق تولید در کشور و استان خوزستان باشیم؛ یکی از مهمترین مشکلات، قوانین و مقررات بسیار قدیمی است که مانع فعالیت آسان تولیدکنندگان می‌شود.

وی از آمادگی برای ایجاد شعب قضایی در بخش خصوصی خبر داد و گفت: با توجه به تصویب لایحه تجارت، باید در مدت زمان سه سال حوزه قضایی برای بخش تجارت ایجاد شود. اتاق بازرگانی اهواز این آمادگی را دارد زیرا ایجاد چنین مراکز قضایی و داوری می‌تواند به حل مشکلات واحدهای تولیدی کمک کند.

به گزارش ایسنا، در این نشست همچنین نعمت‌الله بیرانوندی مدیرکل تعزیرات حکومتی خوزستان بیان کرد: قاچاق یک مقوله مهم و خطرناک برای واحدهای تولیدی است و دستگاه‌های نظارتی در سال‌های اخیر تلاش کرده‌اند با این مساله مبارزه کنند و مانع آن شوند.

وی افزود: یکی از مشکلات اصلی واحدهای تولیدی و صنعتی، نداشتن واحدهای حقوقی قدرتمند است تا این بخش‌ها بتوانند از ظرفیت قوه قضاییه بهره‌مند شوند و کمتر با مشکلات حقوقی دست و پنجه نرم کنند.

انتهای پیام